“ikinci kat” Oyun Programı

“Bazı Sesler”
Tarih: 02-03-09-10-23-30 Kasım, 01-07 Aralık 2010
Oyun Saati: 21.00
Ekip: sıfırnoktaiki

Oyun Hakkında:
Sıfırnoktaiki’nin 2010/11 sezonunda sahnelemekte olduğu oyun.
Var olan düzendeki bağımlılıklarımızla bir yüzleşme. Düzenin raylarını yerine oturtmaya çalıştığımız dünyamız. Hayatımızın yönlendiği gerçekler. Atlar. Alkol. Seks. Politika. Şiddet. Aile.
“Bazı Sesler”, kendi sesini unutmaya başladığın ve yabancılaştığın dünyana yüksek sesle sesleniyor. Dengeni bozan ve yön duygunu tekrar bulmanı cesurca isteyen bir yolculuğa çıkartıyor.

Ray “Gitmek ve gelmek, Pete. Tüm yaptığım buydu.”
Pete “Yani, sen gittin. Gittiğinde her şey değişir.”
Ray “Ben de bunu diyorum. Her şey değişmiş.”

Bilet Fiyatları:
25 TL (tam) / 15 TL (öğrenci)

 “17.31”
Tarih: 04-11-24-25 Kasım 2010
Oyun Saati: 21.00
Ekip: sıfırnoktaiki

Oyun Hakkında:

Sıfırnoktaiki’nin 2010/11 sezonunda sahnelemekte olduğu oyun.

2009 global kriz beyaz yakalıları vuruyor. Gitmesi gerekenler gidiyor, kalanlar devam ediyor.
“17.31”, gidenlerin ve kalanların perspektifini mercek altına alıyor. “Kurumsal”ın gündelik yaşamı dışlayan ve yok sayan yapısına, şiddeti normalleştiren, kendi kurallarını koyan ahlak anlayışına ve beyaz yakalıların umutsuzca mutluluk arayışına sansürsüz bir bakış…

Umut “Biz orada ne iş yapıyorduk?”
Cem “Ne mi yapıyorduk? Çalışıyorduk. İş işte.”
Umut “Bakıyorum, düşünüyorum, hatırlamaya çalışıyorum. Geride hiçbir şey yok. Her yer patlıyor, yanıyor, parçalanıyor. Bunları hiç fark etmemiştim, yani şirketteyken. Şimdi her şeyi biliyorum. Yeterince yakından bakarsan bir ölü, herhangi bir ölü göze güzel gelir, kurtulmuş.”

“Tecavüz” SON OYUN
Tarih: 05 Kasım 2010
Oyun Saati: 21.00
Ekip: esmeray

Oyun Hakkında:

Franca Rame ve Dario Fo’nun kısa kadın oyunlarından biri olan “Tecavüz”ü Esmeray farklı yorumu ile sahneye taşıyor. İki bölüm halindeki oyunun ilk bölümünde Esmeray kendi özyaşamından bir tecavüz öyküsünü de izleyicilerle paylaşıyor.

Bilet Fiyatları: 20 TL (tek fiyat)

KAPIYI KAPATMIYORUZ”
Tarih: 06 Kasım 2010
Oyun Saati: 21.00
Ekip: ikincikat

Oyun Hakkında:

İkincikat, içinde sıfırnoktaiki, Oyunbaz, Serbest Bölge, Esmeray gibi grup ve kişilerin sahne aldığı bir performans mekanı.
3 yıldır bu ikincikat, birçok performansa kapısını ardına kadar açan bir mekandı; Rengahenk Sanatevi’ydi. Bu yaz kapısı kapanacaktı. Ama kapıyı kapatmıyoruz! sıfırnoktaiki olarak bu mekanın sahne olarak devam etmesi için elimizi taşın altına sokuyoruz.
Burası İstanbul. Burası Taksim. Burası Galatasaray’daki Olivio Geçidi Sokak. Bu dar sokakta bir “ikincikat”!
sıfırnoktaiki olarak, “ikincikat”ın sanata hizmet edeceği günler için 06 Kasım 2010 saat 21.00’de, bir destek gecesi düzenliyoruz. Bu mekanın kapısını biraz daha aralayabilmek için 50 TL’den satışa çıkarılan (öğrenciler için 30 TL) davetiyeler ile destek olunabilir. Bu davetiyeyi satın alan destekçilerimiz, bir oyunumuzu da istedikleri tarihte ücretsiz izleyebilecekler.
“Çatı”
Tarih: 07 Kasım 2010
Oyun Saati: 18.00
Tarih: 13-20-27 Kasım, 04 Aralık 2010
Oyun Saati: 21:00
Ekip: serbest bölge

Oyun Hakkında:

“Kuzey – Etrafına baksana, insanlara… Hep saldırıyorlar. Hiç ölmeyecekmiş gibi… Hepsini istiyorlar. Ne kadar varsa, ne kadar alabileceklerse hepsini istiyorlar. Hiç ölmeyecekler sanıyorlar. Ama illa ölecekler. O zaman ne olacak peki? Bütün bir ömür çabaladıkları ne olacak? Zaman kaybı olacak sadece.”
Ahlak; toplu halde yaşayan insana dair her şeyi biçimlendiren bir çerçevedir. Dünyanın farklı coğrafyalarında, farklı verili şartlara göre her toplum kendine özel bir “ahlak” üretmiştir ve bu ahlakın dışında kalanları, o da kendinin dışında bırakmıştır. İşte Çatı, bu dışında bırakılmışlığa, sebeplerine ve sonuçlarına dair bir öykü.

“Kelebek – Beni sevmiyorsun değil mi?
Kuzey – Ben kendimi sevmiyorum ki seni sevebileyim.
Kelebek – Kıymetsizim ben.
Kuzey – Nereden çıktı şimdi bu?
Kelebek – Ucuzum. Ucuzsan kıymetsiz olursun.”

Bilet Fiyatları: 20 TL

“Korku Tüneli”
Tarih: 02 Aralık 2010
Oyun Saati: 21.00
Ekip: sıfırnoktaiki

Oyun Hakkında:
Sıfırnoktaiki’nin 2010/11 sezonunda sahnelemekte olduğu oyun.

Alışveriş. Çikolata. Din. Para. Kardeşlik. Kankalık. Güzellik. Çirkinlik. Yaşlılık. Çocukluk. Anılar. İçerisi. Dışarısı. Hiç bu kadar korkunç olmamıştı.
“Korku Tüneli”, bir şov dünyası. Saf korkularımız. Hayata dair en cesur duygular. Sarsıcı bir deneyim.
Presley “Sen uslu bir kızsın Haley. Bunu biliyor musun?”
Haley “Uslu olup olmamamın bir önemi yok. Her şey patlarken değil. Hiçbir hatamız olmamasına rağmen birçok şey bizi toz duman edebilir. Kendimizi kurtarmak için yapabileceğimiz hiçbir şey yok. Beni korkutan da bu!”
Presley “Tekrar anlatayım mı?”

Bilet Fiyatları:
25 TL (tam) / 15 TL (öğrenci)

Rezervasyonlar:
0 212 292 32 47 / 0 555 361 41 87

İkinci Kat