Tiyatro ŞenAy, ‘AŞK KOKUSU’ nu Oynuyor

Onur Şenay, Akasya Asıltürkmen ve Cemal Hünal’ın oynadığı ‘Aşk Kokusu’, iki perdelik bir romantik komedi. Özdemir Çiftçioğlu’nun yönettiği oyunun müzikleri Kenan Doğulu’ya, afiş tasarımı Arda Aktaş’a, fotoğrafları da Mehmet Turgut’a ait. 

‘Aşk Kokusu’, kurallarla dolu olan hayatımımızda nasıl yaşayabileceğimizi, hayatın kaçınılmazlığını anlatıyor. Ve buna dikkatimizi çekiyor. 

Cemal Hünal’ın İlk Tiyatro Oyunu!

‘Ulak’, ‘Issız Adam’, ‘Romantik Komedi’ filmleriyle tanıdığımız, şimdilerde ‘Adanalı’ dizisinin kötü adamı Alex’i canlandıran Cemal Hünal’ın ilk tiyatro oyunu. ‘Aşk Kokusu’nda Hünal, İlker adlı karakteri canlandırıyor. 

Oyunun iki erkek karakteri, Devrim ve İlker… Devrim 28 yaşında, yaş ve kafa itibariyle bir ergen, duygusal olarak daha yumurtadan çıkamamış bir ipek böceği… Aşırı duygusal, ani kararlar veren, anarşist ve biraz da adı gibi devrimci, daha doğrusu muhalif… İlker, o da Devrim’le aynı yaşlarda, hayata daha gerçekçi bakan, amaçlarını gerçekleştirmek için fazla kural tanımayan ama aynı zamanda kurallara Devrim’den daha bağlı bir karakter… Devrim yazar, İlker onun yazması için gerekli ortamı sağlamaya çalışmaktadır. Aç kalsalar da, kız arkadaşları olmasa da, yazma, muhalif olma ve dünyayı değiştirme hayalleri onların mutlu olmasına yetmektedir…
 
Ve bir gün hayatlarına Çağla girer. Çağla adeta kurallardan yaratılmış bir kızdır. Hayattaki her şeyin, kendisinin ve toplumun çizdiği çizgiler dahilinde olması gerektiğini savunan ve bu yüzden de hem hayat, hem de siyasi açıdan muhafazakar bir tiptir. Bu Ankara’lı kızın hayatı, Kurtuluş’ta yaşayan, bekar, sevimli, aşık olacağının rüyasını bile görmüş Devrim ve de kızlar açısından oldukça popüler bir konumu olan İlker’le kesişiveriyor…
 
2 Perde
Oyuncular: Onur Şenay (Devrim), Akasya Asıltürkmen (Çağla) ve Cemal Hünal (İlker)
Yöneten: Özdemir Çiftçioğlu
Müzik: Kenan Doğulu
Tür: Güldürü
Dekor: Matrak Sanat/Tasarım
Fotoğraflar : Mehmet Turgut
Afiş Tasarım: Arda Aktaş
 
Oyun Tarihleri:

03 Kasım Çarşamba
Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu – İstanbul

07 Kasım Pazar
Ali Poyrazoğlu Tiyatrosu – İstanbul

20 Kasım Cumartesi
Kadıköy Halk Eğitim Merkezi – İstanbul