Akbank Çocuk Tiyatrosu’ndan “En Mutlu Kim”

Akbank Çocuk Tiyatrosu’nun “En Mutlu Kim” oyunu çocuklarla buluşmaya devam ediyor. Yavuz Pekman’ın yazdığı, Hayrettin Arslanoğlu’nun yönetmenliğini yaptığı oyun 5-12-19-26 Şubat 2011 tarihlerinde saat 11:30’da Akbank Sanat’ta sahnelenecek.

37 yıldır aralıksız devam eden Türkiye’nin en uzun soluklu çocuk tiyatrosu olan Akbank Çocuk Tiyatrosu’nun yeni müzikli çocuk oyunu “En Mutlu Kim” Akbank Sanat’ta çocuklarla buluşuyor. Büyükler için de mutlu çocukluk günlerini hatırlayacakları eğlenceli bir oyun olan “En Mutlu Kim”de, sahneye her an başka bir kahraman çıkabiliyor. Tiyatronun büyüsünde canlanan anılar, kimi zaman Meddah, kimi zaman Karagöz, kimi zaman Keloğlan’a dönüşüyor. En Mutlu Kim?, En Güçlü Kim?, En Büyük Kim? tüm bu soruların cevaplarını hikayelerinde saklayan bu kahramanlar izleyicilerine çok önemli bir de sır veriyor: “İnsanlar yaşlandıkları için oyun oynamaktan vazgeçmezler, oyun oynamaktan vazgeçtikleri için yaşlanırlar”

Akbank Karagöz ve Kukla Tiyatrosu’nun da yer aldığı “En Mutlu Kim” oyunu küçük büyük herkese çocuk olmanın değerini ve hep çocuk kalabilmenin sırrını veriyor.

Yazan: Yavuz Pekman
Yöneten: Hayrettin Arslanoğlu
Yönetmen Yardımcısı: Özdemir Çiftçioğlu
Dekor: Matrak Sanat
Kostüm: Funda Çebi
Müzik: Deniz Noyan
Kareograf: Maral Ceranoğlu
Ses-Işık: İlhami Gürsoy
Oyuncular: Hayrettin Arslanoğlu, Özdemir Çiftçioğlu, Sibel Altan, Sarp Aydınoğlu, Burcu Doğan, Ümit İlban, Merve Dizdar

Logisticus

Yorum


işlemi tamamlayınız: