“Hepimiz Tanrıçayız” 8 Mart’ta Sahnede

Pir Sultan Abdal Derneği Eyüp Alibeyköy şubesi Cemevi ve Kültür Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren Tiyatro Pirsultan “Hepimiz Tanrıçayız” adlı oyunla 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde etkinlikleri kapsamında sahnede…

Oyun konusu itibariyle mitolojik dönemlerden gelen beş tanrıçanın günümüz dünyası kadınlarının yaşadığı sorunlar karşısındaki şaşkınlıklarını, hayal kırıklıklarını ve umutsuzluklarını dile getiriyor. Oyun tüm bu olumsuzluklara rağmen sürpriz bir sonla bitiyor.

Yönetmenliğini Ankara Devlet Opera ve Bale sanatçılarından Deha Berk Soyer’in, Sanat yönetmenliğini Tiyatro sanatçısı Hasan Bayrak’ın yaptığı ve sezon boyunca sergilenecek bu oyunda ağırlıklı olarak kadınlar rol alıyor. Başlıca rollerde Ayda Ruhani, Cangül, Altun, Simin Soyer, Yağmur Tetik, Gamze Aktaş Bahtiyar, Hülya Takmaz, Songül Şahin, Filiz Afşin Gödelezli, Öznur Akçiçek, İdil Sarıgöl, Büşra Simge Karaca, Hakan Budak, Hasan Kaan Köse ve İnan Çelik’in bulunduğu bu oyun 08 Mart 2011 günü saat 20.30.da Pir Sultan Abdal derneği Eyüp Şubesi Tiyatro salonunda sergilenecek.

Pir Sultan Abdal Derneği Eyüp Alibeyköy şubesi Cemevi ve Kültür Merkezi

Tel:0212 625 08 39

Gerçek Gündem