“Yüzyılın Aşkı”

Geçen yüzyılın Türkiye’sinde 8 değişik zamanda, farklı karakterlerin yaşadıkları hayali aşk hikayelerini anlatan ve Şubat ayındaki prömiyerinden beri yoğun ilgi gören “Yüzyılın Aşkı” Oyununun galası; tiyatro dünyasından birçok ismin katılımıyla, 15 Mart 2011, Salı akşamı Talimhane Tiyatrosu’nda gerçekleşti!

Talimhane Tiyatrosu’nu tamamen dolduran davetliler, gala ve sonrasındaki kokteylde; Oyunu yazan-yöneten Yeşim Özsoy Gülan, Oyunda rol alan başarılı Oyuncular Deniz Celiloğlu ile Sanem Öge ve Gülan’ın kurduğu Ve Diğer Şeyler Topluluğu Oyuncuları ile bir araya geldi.

Yurt içi ve yurt dışında, tiyatro alanında özellikle yeni metinler yaratmak konusuna odaklanan Ve Diğer Şeyler Topluluğu’nun yeni projesi “Yüzyılın Aşkı”; geçtiğimiz yüzyıla ve o yüzyılın Türkiye’sine resmi tarihin dışında çıkarak farklı bir yorum getirmeyi ve bu yolla yakın tarihimizle olan bağlarımızı güçlendirmeyi amaçlıyor.

“Yüzyılın Aşkı”nda; 2008 yılından beri pek çok başarılı tiyatro projesinde yer alan, 2010 yılında gösterime giren “Ev” adlı filmdeki başrol Oyunculuğuyla ve şu sıralar rol aldığı “Kanıt” adlı dizideki başarısıyla dikkat çeken Deniz Celiloğlu ile birçok tiyatro Oyununda yer alan Sanem Öge rol alıyor.

Sahne ve kostüm tasarımını Başak Özdoğan’ın gerçekleştirdiği Oyununun ses tasarımını; bilgisayarı sahnede bir enstrüman gibi kullanarak yurt içinde-yurtdışında pek çok konserler gerçekleştiren Korhan Erel üstleniyor. Oyunun su altında gerçekleştirilen fotoğraf çekimleri, yapıtları Berlin, Paris ve İstanbul’daki koleksiyonlarda yer alan çok yönlü sanatçı Genco Gülan’a; video çekimleri ise Altın Portakal Ödüllerinde “Ben ve Nuri Bala” filmiyle En İyi Belgesel Ödülü alan Melisa Önel’e ait.

Ve Diğer Şeyler Topluluğu ile GalataPerform’un kurucusu Yeşim Özsoy Gülan’ın yazıp yönettiği “Yüzyılın Aşkı”; Nisan ayı boyunca her Cuma ve Cumartesi günü saat 20:30’da GalataPerform’da izlenebilir. Oyun, 18 ve 25 Nisan tarihlerinde 20:30’da İKSV Salon’da ve 13 Mayıs’ta Duru Tiyatro’da sahne alacak.

Bilet Fiyatı: GalataPerform Gişe ve My Bilet
Tam 30 TL
Öğrenci 15 TL

Haberler.com