Akbank Sanat Dans Atölyesi’nin Konuğu “Michael Getman’’

 

 

Akbank Sanat Dans Atölyesi, modern dans sahnesinin en büyük ustalarını ağırlamaya devam ediyor. Dünyaca ünlü pek çok dans festivalinden eser siparişi alan ödüllü sanatçı Michael Getman, 21-25 Mart 2011 tarihleri arasında atölye çalışmalarıyla Akbank Sanat’ta olacak.

Rusya, Norveç, Japonya ve Almanya gibi pek çok ülkede workshoplar ve atölyeler düzenleyen sanatçının en önemli kareofrafileri; “Father and feather”, “Cactus Syndrome”, “In his Shadow”, “Monday-Yom Sheni”, “2 Pastoral”, “Mute Point”, “4 On 4”, “M-Fiction”, “News”, “Ramifications”, “Podium”.

ETKİNLİK: Dans Atölyesi “Michael Getman”

Tarih: 21-25 Mart 2011
Saat: 11.00 – 13.00
Yer: Akbank Sanat
Bilet Fiyatı: 10 TL

Michael Getman hakkında:

1992-1994 yılları arasında “Ironi A” Okulu Dans Bölümü’nde ve “Bat Dor” Studios for Dance’te eğitim gören Michael Getman, sırasıyla ‘Batsheva Dance Company”de, ‘Frankfurt Ballet’ ve ‘Freiburg Ballet’ ortak prodüksiyonunda, ‘Ballet Saarbrucken”de, “Pretty Ugly”de, ‘Ballet Freiburg”de, koreograf Orjan Andersson’un “Ready to Explode” adlı projesinde, İsrail Operası’nın “X-Ray” adlı projesinde ve 2007’de ”Fransız Emanuel Gat Dance Company”de dansçı olarak görev almıştır. Sanatçı 2008 yılında, Kopenhag’da gerçekleşen 1.CCBC Uluslararası Koregrafi Yarışması’nda; “M-Fiction” adlı solo çalışmasıyla performans dalında birincilik, koreografi dalında ikincilik ödülünü almıştır. Ayrıca 2009 yılında Belgrad Koreografik Minyatürler Festivali’nde ise “Move-Note” adlı solo çalışmasıyla Jüri Özel Ödülü’nü kazanmıştır.

Haberler.com