En Ünlü Kuklacılar İzmir’de

Türkiye’de düzenlenen en büyük sanat festivallerinden biri olan “5. İzmir Uluslararası Kukla Günleri”, Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde İzmir Devlet Tiyatrosu sanatçısı Gürol Tombul’un sunumuyla başladı.

Japon Kukla Sanatçısı Masaya Kiritake’nin gösterisinin ardından, İzmir Devlet Resim Heykel Müzesi’nde Tayvan Taipei’den gelen Lin Liu-Hsin Puppet Theatre Museum Koleksiyonu “Dünya Gölge Oyunu Figürleri Sergisi” açıldı. 21 Mart’a kadar sürecek Kukla Günleri’nde; 16 ülke, 31 kukla tiyatrosu grubu, 34 oyun, 30 gösteri mekanı, 120 temsil, iki uluslararası sempozyum, üç sergi, workshoplar ve bir çok etkinlik yer alıyor.

Surname 2010 “tam not” aldı
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın dev kadrolu oyunu Surname 2010, Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun eşi Dr. Türkegül Kocaoğlu’nun da bulunduğu kalabalık bir sanatsever topluluğu tarafından izlendi. İzmir’de doğan, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde (İTÜ) okurken tiyatroyla da amatör olarak ilgilenen Yiğit Sertdemir’in (32) yazıp yönettiği “Surname 2010” çok beğenildi.

Türk Sanat Müziği ziyafeti!
Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Bornova Yurdu Türk Sanat Müziği Korosu, dinleyenlerini mest eden bir konser verdi. Akademisyen, memur ve yurtta kalan öğrencilerden oluşan koro, konser boyunca Türk Sanat Müziği’nin en güzel örneklerini başarıyla icra etti. Güvenç Birer yönetimindeki koronun şarkılarına izleyiciler de eşlik etti.

Milliyet