Tiyatrolar Günü’nde “Devlet – Tiyatro İlişkisi” İrdelenecek

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü dolayısıyla “Devlet-Tiyatro İlişkisi” konulu bir panel düzenleyecek. Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları işbirliğiyle düzenlenecek olan panele, konuşmacı olarak TC Devlet Tiyatroları Genel Müdürü Lemi Bilgin, TC Devlet Tiyatroları eski Genel Müdürü, oyuncu- yönetmen ve eğitmen Prof. Dr. Bozkurt Kuruç ve Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları eski Müdürü, oyuncu-yönetmen Hilmi Özen katılacak.

Devlet Tiyatroları Müdürü Hakan Yozcu’nun verdiği bilgiye göre, moderatörlüğünü Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları yönetmeni  Dr. Zerrin Akdenizli’nin yapacağı panel, 24 Mart Perşembe günü saat 11.00’de YDÜ İletişim Fakültesi salonunda gerçekleşecek.

Herkese açık olan panelde tiyatro sanatının gelişiminde devlet politikalarının önemi tartışılacak.

Panel açılışında, Turizm Çevre Ve Kültür Bakanı Kemal Dürüst de, bir konuşma yapacak.

DİĞER ETKİNLİKLER

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle, Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları tarafından hafta içerisinde çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları 26 Mart’tan itibaren Lefkoşa AKM’de “Ah Aşk Ah Aşk” isimli müzikal komediyi sunmaya başlayacak.

28 Mart’ta tiyatro sanatçılarından bir grup Erneköy Lisesi öğrencileriyle tiyatro üzerine  bir söyleşi gerçekleştirecek.

29 Mart’a Turizm Çevre Ve Kültür Bakanı Kemal Dürüst, tiyatroculara Lefkoşa Merit Otel’de saat 16.00’da bir resepsiyon verecek. Bu resepsiyonda KKTC tiyatrosuna hizmet etmiş, emek vermiş sanatçılara onur plaketi verecek.

Kıbrıs Postası

Paylaş.

Yorumlar kapatıldı.