“Maskeliler” Adapazarı Turnesinde

İBB Şehir Tiyatroları, 2008 yılından beri seyircilerin karşısına çıkan ve birçok ödül kazanan Maskeliler adlı oyununu Adapazarı izleyicisiyle buluşturuyor. İsrailli yazar Ilan Hatsor’un yazdığı, Taner Barlas’ın yönettiği Maskeliler, 19 Nisan 2011 tarihinde Adapazarı AKM Sahnesi’nde saat 20.00’de sahnelenecek.

Maskeliler, Filistinli üç erkek kardeşin, savaşın ortasında birbirleriyle yaşadıkları hesaplaşmaları anlatıyor. Seyircinin kafasında bir sorgulama süreci başlatılabilecek kadar gerilimli, güncel ve politik bir oyun olan Maskeliler, temalarını Filistin gerçekliğinde, üstelik bir İsraillinin kaleminden aktarıyor.

Çevirisini Nebil Tarhan’ın, dramaturgluğunu Dilek Tekintaş’ın, sahne tasarımını Duygu Sağıroğlu’nun, kostüm tasarımını Zuhal Soy’un, ışık tasarımını Murat İşçi’nin, efekt tasarımını Ersin Aşar’ın yaptığı oyunda; Serdar Orçin, Levent Üzümcü, Mehmet Gürhan rol alıyor.

Maskeliler şimdiye kadar, 2009 Şişli Belediyesi Muhsin Ertuğrul Tiyatro Ödülleri En Başarılı Oyun, En Başarılı Erkek Oyuncu (Mehmet Gürhan); 13. Afife Tiyatro Ödülleri Yılın En Başarılı Prodüksiyonu, Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu (Mehmet Gürhan), Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu (Serdar Orçin), Yılın En Başarılı Sahne Tasarımcısı (Duygu Sağıroğlu); 14. Sadri Alışık Ödülleri’nde Yılın En Başarılı Yapımının Yönetmeni (Taner Barlas), Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu (Mehmet Gürhan ve Levent Üzümcü), 2009 Tiyatro Tiyatro Dergisi Ödülleri’nde Yılın Sahne Tasarımcısı (Duygu Sağıroğlu); 9. Lions Tiyatro Ödülleri’nde Sahne Tasarımı (Duygu Sağıroğlu) ödüllerini aldı.

___________________________________________________________

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROLARI

Genel Sanat Yönetmenliği – 0212 4553900

Basın Halkla İlişkiler – 0212 2191078 / Faks: 0212 2259276

e-mail: basin.yayin@ibb.gov.tr web: www.ibst.gov.tr