7.”Küçük Hanımlar Küçük Beyler” Uluslararası Çocuk Tiyatroları Festivali

Mimesis Haber/Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”na tiyatro sanatı ile katkıda bulunmak, Türk tiyatrosunun dünya çocukları yoluyla yurtdışına açılımını sağlamak, onu tanıtmak ve yurtdışında bu daldaki gelişmeleri takip ederek, kurumsal dinamizmi sağlayarak, kültürlerarası alışverişe ve değişime hizmet etmek amacıyla Devlet Tiyatroları tarafından Başkent’te düzenlenen festivalin 7.si bu yıl da 24 – 29 Nisan 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Festivalde; kukla, gölge oyunu, kara tiyatro, dans tiyatrosu, opera, bale ve sokak tiyatrosu gibi farklı tekniklerin kullanıldığı çocuk oyunları; seminer ve söyleşi gibi etkinliklerin yer alacak.

Festival’de Amerika Birleşik Devletleri, Hollanda, Letonya, İsrail, Bulgaristan, Endonezya, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Başkurdistan, Togo’dan gelen gruplar ve farklı yerli gruplar ile Ankara ve Sivas Devlet Tiyatroları çocuk oyunları sahnelenecek.

Festival Programı 24 Nisan Pazar günü Kuğulu Park’ta düzenlenecek etkinlikle başlayacak festivalin ilk oyunu “Camdan Kalp”. Akün Sahnesi’nde sergilenecek olan oyun 5 yaş ve üzeri miniklerle buluşacak. Minik sanatseverler, festival süresince 10.00-16.00 saatleri arasında Kukla ve Karagöz sergisini Akün Sahnesi’nde ziyaret edebilecek.

Yorum


işlemi tamamlayınız: