Uluslararası Tiyatro Festivali İKÜ’de Başlıyor

Bu sene ikincisi gerçekleşecek olan ‘Prof. Cüneyt Gökçer Uluslararası Tiyatro Festivali’ farklı ülkerlerden üniversitelerin de katılımıyla 25 Nisan 2011 Pazartesi günü başlıyor. 5 Mayıs 2011 tarihine kadar devam edecek festivalin açılışı 25 Nisan günü ‘Cüneyt Gökçer ve Osmanlı’dan Günümüze Türk Tiyatrosu Sergisi’ ile yapılacak. Aynı akşam İstanbul Kültür Üniversitesi Tiyatro Topluluğu “Kültürlü Replikler” tarafından oynanacak Turgut Özakman’ın “Bir Şehnaz Oyun” adlı eseri ile de festival perdesini açacak.

25 Nisan – 5 Mayıs 2011 tarihleri arasında devam edecek festivale Azerbaycan Medeniyet ve İncesanat Üniversitesi, Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi,Galatasaray Üniversitesi, Doğu Üniversitesi, Koç Üniversitesi, Ardahan Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi ve İstanbul Kültür Üniversitesi dışında İstanbul Devlet Tiyatrosu ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları da çocuk oyunlarıyla katılacak.

1600 Çocuk Tiyatro ile Tanışacak

‘Prof. Cüneyt Gökçer Uluslararası Tiyatro Festivali’ kapsamında çevre okullarda öğrenim gören bugüne kadar tiyatroya hiç gitmemiş 1600 ilköğretim ve lise öğrencisi tiyatro ile buluşacak. “Eyüp Oyuncakları” tarafından açılacak atölyede ise oyuncak çalışmaları gerçekleştirecekler.

Haberler