Süperstar Balet Bolle İstanbul’a Geliyor

Efsanevi balet Nureyev tarafından keşfedilen ve bale dünyasının süper starlarından biri olarak kabul edilen Roberto Bolle, 20-21 Temmuz tarihlerinde İstanbul’da ilk kez, Açık Hava Tiyatrosu’nda sahneye çıkacak.

Roberto Bolle, “Roberto Bolle and Friends” gösterisiyle İstanbullu baleseverlere bir bale şöleni sunmaya hazırlanıyor. Gösteride sanatçıya Avrupa’nın 10 önemli dansçısı eşlik edecek. Gösteriler sırasında, Bolle onuruna uluslararası konukların da katılacağı özel bir davet düzenlenecek. 20 ve 21 Temmuz tarihlerinde Harbiye Açık Hava Tiyatrosu’nda düzenlenecek gösterilerin bir ilginç yanı da, Bolle’nin Türk çocuklara destek vermek için programını değiştirip İstanbul’a gelmesi. İstanbul’daki gösterinin hemen ertesinde Roma’da 20 bin kişiye dans edecek olan Bolle, İstanbul’daki hayranlarıyla buluşmak için programını değiştirdi. 20 Temmuz’daki Gala Gecesi’nin gelirinin bir bölümü devlet yurtlarında kalan çocukların ruh sağlıklarını koruma altına alan “Açık Kapı” ve hayati tehlike taşıyan hastalıklarla savaşan çocukların dileklerini gerçekleştirerek onların hayata bağlanması için çalışan “Bir Dilek Tut, Make-A-Wish® Türkiye”ye bağışlanacak.

14 YAŞINDAYKEN KEŞFEDİLDİ

Dünyaca ünlü bale sanatçısı Rudolf Nureyev tarafından 14 yaşındayken keşfedilen Bolle, şimdilerde La Scala Tiyatrosu’nda baş konuk sanatçı ve New York Amerikan Bale Tiyatrosu’nda baş dansçı olarak görev yapıyor. Dünyanın en prestijli bale topluluklarının gösterilerinde klasik ve modern rollerde performans sergileyen Bolle, daha önce Kraliçe II. Elizabeth, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin gibi isimlerin şerefine de dans etti.

Habertürk