Küçükçekmece Belediyesi Tiyatro Okulu

Küçükçekmece Belediyesi, yeteneğine güvenenlere Tiyatro Okulu’nun kapısını açıyor. Sahnenin yeni yüzlerini yetiştirmeyi amaçlayan Küçükçekmece Belediyesi Tiyatro Okulu, 17 Ekim 2011 Pazartesi günü derslere başlayacak

Küçükçekmece Belediyesi bünyesinde kurulacak olan Tiyatro Okulu, 17 Ekim 2011 Pazartesi günü derslere başlayacak. Küçükçekmece Belediyesi kültürel ve sanatsal etkinlikler kapsamında sahnenin yeni yeteneklerini Küçükçekmece Belediyesi Tiyatro Okulu’nda yetiştirecek. Tiyatroya gönül vermiş ve yeteneğine güvenen 15 yaşından büyük adaylar Tiyatro Okulu’na başvurabilecek.  İki yıl boyunca ücretsiz olarak devam edecek olan okulun yetenekli öğrencileri, iki yıllık eğitim sonunda Küçükçekmece Belediyesi onaylı eğitim sertifikasının sahibi olacak.

KAPSAMLI TİYATRO EĞİTİMİ VERİLECEK

Uzman ve konuk eğitmenlerin atölye çalışmalarıyla kapsamlı bir tiyatro eğitiminden geçecek öğrencilere, okulda;  doğaçlama, beden ve hareket, şan, metin çözümleme, geleneksel Türk tiyatrosu, tiyatro tarihi gibi birçok alanda ders verilecek. Okula, daha önce Küçükçekmece Belediyesi tiyatro kursları ya da başka bir kurumda tiyatro eğitimi almış olan öğrencilerde başvurabilecek.

6-7 Ekim 2011 tarihlerinde seçmeleri yapılacak olan Tiyatro Okulu’nun dersleri 17 Ekim 2011 Pazartesi günü başlayacak ve 10 Haziran 2012 günü sona erecek. İkinci sınıfa geçmeye hak kazanan öğrenciler, eğitimlerine 2012 yılının Ekim ayından sonra devam edecek. Seçmelerde başarılı olan adaylar, haftada dört gün, 18.00 ve 22.00 saatleri arasında eğitim görecek.

Tiyatro Okulu’na başvurmak isteyen adaylar için son başvuru tarihi 5 Ekim 2011 Çarşamba. Adaylar, Küçükçekmece Belediyesi Halkalı, Cennet ve Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezleri’nden ayrıntılı bilgi edinebilir.

Dünya Bülteni