Beyoğlu-Terminal Sahnesi’nde Bu Hafta


Boş sahne / LABİRENTLER : SALI 20.30

Ursula K. Le Guin’in aynı adlı öyküsünden oyunlaştırdığımız “Labirentler” bir yaratık tarafından önce hapishaneye kapatılan daha sonra çeşitli labirentlerde bazı deneylere maruz kalan bir yaratığı ve geçirdiği süreçleri, yaratığın dilinden anlatıyor. Eylemin labirentlerde geçiyor oluşu, yaratığın fiziksel anlamda deneylere maruz kalması öykünün oyunlaştırılmasına; yaratık tarafından anlatılması ve yaratığın kendini tiyatrodaki oyuncu-seyirci ilişkisine benzer bir şekilde diğer yaratığa beğendirme isteği bu anlatının bir oyuncu tarafından temsiline olanak sağlıyor. Grup Hakkind Bilgi: Henüz kurulduk. Sahne sanatlarında performans kuramına ilişkin kafa karışıklığı yaşanan bir dönemdeyiz. Biz dramaturgiyi temel alan, yoğun ve ayrıntılı çalışmalar sonucunda ortaya çıkacak gösteriler paylaşmayı amaçlıyoruz. Çekişmelerden uzak, kendi halimizde ve zamanımızın büyük kısmını çalışmaya ayırarak tiyatroya devam etme niyetimiz var. Şimdilik bu yolda bir kaç kişiyiz. Üniversitedeyken üyesi olduğumuz ODTÜ Oyuncuları’nda her türlü zorluğa karşın örgütlü olarak tiyatro yapmanın güzelliklerini deneyimledik. Zaman içerisinde sayımızın artacağını umuyoruz.

www.bossahne.com

İstanbulimpro / KAYIP OYUN : ÇARŞAMBA 21.00 / DOĞAÇLAMA ÖYKÜ

Bir tiyatro oyununun baştan sona oyuncular tarafından anında oluşturulduğu bir gösteri Kayıp Oyun. Her performans, oyuncuların seyircilerden aldığı ilhamla, alışılageldik doğaçlama gösterilerden farklı olarak, kısa skeçler yerine bir metin meydana getirmeleriyle oluşuyor. Karakterler, olaylar, öyküler, oyuna eşlik eden müzik her şey tamamen doğaçlama gerçekleşiyor. Sahnenin olası tüm imkanlarının kullanıldığı bu gösteride adeta muhayyilemizde kaybolmuş metinler ortak bir arkeoloji çalışması titizliğiyle gün ışığına çıkıyor ve hafızamızın hikayeler müzesinde yerini alıyor. Tiyatro metninin yenilikçi ve oyuncuya yaratıcı insiyatif veren bir süreçle ortaya çıkarıldığı Kayıp Oyun tekrarlanamaz olması itibariyle, sadece izleyiciler ve oyuncular arasında bir sır gibi kalıyor.

http://www.istanbulimpro.com/kayip_oyun.html

AZOT / AZOT : HER CUMA 20.00 / DOĞAÇLAMA

http://www.aklaziyanoyuncular.com/

İstanbulimpro / HAFTANIN ELEMANI : HER CUMA 22.00 / TİYATRO SPORU

EN İYİ DOĞAÇLAMA OYUNCULARI TERMİNAL’DE BİRLİKTE OYNAR! HAFTANIN ELEMANINI SEYİRCİ SEÇER! İYİ OLAN AYVAYI YER!!!

Her hafta 12 farklı doğaçlamacının “yarıştığı” Haftanın Elemanı’nda her hafta öğrecisi, mezunu, yılların oyuncusu sahnede doğaçlama kapışıyor….

http://www.istanbulimpro.com/haftanin_elemani.html

İstanbulimpro /NE ALA TEMAŞA : HER CUMARTESİ 21.00 / DOĞAÇLAMA KABARE

Ne Ala Temaşa içeriği ve şekli daima yenilenen, geleneksel formlardan beslenen, interaktif, müzikal kabaredir. Değişik insan hallerine farklı bakış açıları seyirci ve oyuncuların ortak algılarından süzülerek eğlenceli bir şekilde ortaya koyulur. Tekrarlanamaz olması itibarıyla her oyun hem oyuncular hem de seyirciler için özel bir deneyimdir.

http://www.istanbulimpro.com/ne_ala_temasa.html

BEYOĞLU-TERMİNAL SAHNESİ

İstiklal Cad. No:112 Kat:4 Beyoğlu-İstanbul

(Bolulu Hasan Usta’nın 4.katı)

e-mail: istanbulimpro@gmail.com

http://www.istanbulimpro.com/

Telefon: 0541 696 51 50