Dancentrum’da Deneysel Dönüş Atölyesi

Dancentrum, koreograf/dansçı Ziya Azazi eğitmenliğinde 21-23 ekim 2o11 tarihlerinde Deneysel Dönüş Atölyesi düzenliyor.

Çağdaş dans teknikleri ile sufi dansını fiziksel ortamda buluşturan atölyenin amacı, hem yeni katılımcılara temel dönüş bilgisini vermek, hem de dönüşü daha önce deneyimlemiş katılımcılara Ziya Azazi’nin en son atölyesinden bu yana geçen 2 yıllık süreçteki birikimlerini paylaşıp, dönüşlerini nasıl zenginleştirebileceklerini aktarmak…

deneysel dönüş atölyesi

3 akşam, 12 saat
tarih./saat.
21 ekim 2o11 cuma, 19.oo-23.oo
22 ekim 2o11 cumartesi, 19.oo-23.oo
23 ekim 2o11 pazar 19.oo-23.oo
eğitmen. Ziya Azazi
katılım ücreti.toplam 12 saatlik atölye ücreti dancentrum üyeleri için 27o tl.[kredi kartı ile 3 taksit], nakit ödemede 24o tl
Daha önceki deneysel dönüş atölyelerine katılan üyelere Önceki atölyelere katılan üyeler için nakit ödemede 12o tl.
kayıt tarihi. 2o ekim 2o11, perşembe Ziya Azazi
Antakya’da doğan Ziya Azazi, İTÜ Maden Mühendisliği’nde okurken otodidaktif jimnastik eğitimini tamamladı. 199o-1994 yılları arasında İstanbul Şehir Tiyatroları’nda modern dansçı ve koreograf olarak çalıştı.

1994-1999 yılları arasında pek çok uluslararası festivallere katıldı ve Viyana’da birçok farklı disiplinden oluşan topluluklarda dans etti. 1999 yılında ‘Unterwegs Tabula Rasa’ adlı solosu ile Avrupa temelli bir dans jürisi tarafından, Avusturya’da senenin en başarılı dansçısı seçildi ve ‘danceweb’ adlı dans bursunu kazanarak ‘summer dance week/vienna’ya katıldı.

2ooo-2oo2 yılları arasında Vienna Volksoper, The Theaterhaus Stuttgart ve The Grand Theatre de Geneve gibi kurumlarda Sebastian Prantl, Philippe Arlaud, Anne-Marie Gros, Ismael Ivo, Jan Fabre, Thierry Smits, Koffi Koko ve Marcia Haydée gibi önemli koreograf ve yönetmenlerle çalıştı. Bu oluşumlarla Avusturya dışında birçok Avrupa ülkesi, Güney Amerika, Asya ve Ortodoğu ve Kuzey Afrika ülkelerinde ülkelerinde gösteri yaptı.

1999 yılından itibaren Sufi derviş dönüşlerine dayanan geleneksel dans hakkında araştırmalarına başladı ve bu araştırma sürecinde birçok proje üretti. Bu projeleriyle Sertab Erener, Mercan Dede, Tuluğ Tırpan, Yılmaz Erdoğan, Orhan Şallıel ile birlikte performanslar gerçekleştirdi. Ziya Azazi, 2oo3 yılında rejisini Yoshi Oido’nun üstlendiği Time Out Londra yılın en iyi prodüksiyonu ödülünü kazanan ‘Die Zofen’ oyununda yer aldı. Azazi, çalışmalarına Türkiye ve Avrupa’da devam ediyor.

‘….İnsan tutkunun aşamalarından geçerek, kendi yolunun sonunda gerçeği bulur. Benim yolum trans ile sonuçlanan haz dolu ve esrik tekrarlar ile döngüler oluşturmak ve dönmek. Varlığım bu sihri aydınlatmak için bir araç görevi görür. Kullanılan üç etekli kostüm bu etkiyi yoğunlaştırır; önemli karakterler haline gelerek hazzı temsil eden renklerin çeşitliliğini, formlarını ve enerjiyi ifade ederler. Bu dinamik, metaforik solo klasik Sufi dansını görkemli bir sanat şeklinde sunmaktadır. Dönen derviş bir şekil alır ve saflık haline erişir…’

Ayrıntılı Bilgi / Kayıt
Katılımcılar belirtilen kayıt tarihlerine kadar katılım ücretini banka havalesi veya kredi kartı ile ödeyerek kayıt yaptırabilir. Kayıt esnasında katılım ücretinin tamamı ödenir. Katılım ücretinin iadesi, ancak yeterli çoğunluk oluşmamasından dolayı programın açılmaması / kapanması durumunda gerçekleşir. Katılımcının katılamaması gibi aksi durumlarda katılım ücretinin iadesi hiçbir şekilde yapılmaz, bir başka kişiye veya döneme aktarılmaz. Talep yoğunluğunda sınıf kontenjanı nedeniyle kayıt önceliği dikkate alınacaktır. Program, kayıt tarihine kadar minimum katılımcı sayısının kayıt olmasına bağlı olarak gerçekleştirilir.

Dancentrum
11 yıldır çalışmalarını sevgiyle yürüten Dancentrum, Taksim Elmadağ’daki merkezinde, bireylere, gruplara ve kurumlara, konusunda uzman usta öğreticiler eğitiminde roman dansı, oryantal, flamenko, çağdaş dans, latin dansları, Arjantin tango, yunan dansları, jazz dans, stretching ve kondisyon, ‘içimdeki clown’, deneysel dönüş, rahatsızlık alanı, nefes, samba, street dance, hint dansları vb. toplam 105 spesifik program oluşturdu ve yaklaşık 1600 katılımcıyla dans, hareket ve kişisel gelişim programları gerçekleştirdi.

İletişim
212.23o o2 94
dance@dancentrum.com
harbiye çayırı sokak, no.3, kat.3 -elmadağ, taksim
[rixos oteli yanı]
dancentrum hava fotoğrafı