Dancentrum’da Hint Klasik Dansı Atölyesi – Kuchipudi

2o Ekim 2o11’de Dancentrum’da Hint Klasik Dansının 7 formundan biri olan ‘Kuchipudi’nin en genç ustası olarak tanınan Jaikishore Mosalikanti ile Jessica Heinonen eğitiminde Kuchipudi Atölyesi düzenleniyor.

Kuchipudi Atölyesi
tarih. 2o Ekim 2o11
saat. 18.oo – 2o.oo
usta öğreticiler. Jaikishore Mosalik [Hindistan], Jessica Heinonen
katılım ücreti. toplam 2 saatlik atölye katılım ücreti 5o tl./kişi
kayıt tarihi. Programa 18 ekim 2o11 salı akşamına kadar kayıt yaptırabilirsiniz.

Kuchipudi dansının kökenleri Güney Hindistan’daki Andhra Pradesh eyaletide, küçük bir köydedir. Bu dansı özgün yapan Kuçipudi’nin içindeki yumuşak el ve vücut hareketleri, hızlı ayak çalışması ve güçlü yüz ifadeleri bileşimidir. Dans kompozisyonların çoğunda hint tarihinden ya da mitolojisinden hikayeler anlatılır ve ruhaniyeti ve adanmışlığı ifade eder. Her dans iki parçadan oluşuyor:

Abhinaya [yavaş]: Her bir hareketin, el ve parmak pozunun özel bir anlamı vardır ve bir hikaye anlatır.
Nritta [hızlı, ritmik]: Dünyanın ve evrenin ebedi devinimini anlatır.

Jaikishore Mosalikanti
Dansçı ve koreograf Jaikishore Mosalikanti tanınmış usta Vempatti Çinna’nın son dört yıldır baş öğretmani olarak onun dramalarında sahne alarak Avrupa, Asya ve Amerika’da turneye çıktı. Kendi koreografilerini hazırlayıp grubuyla sahneye koyan Jaikishore’un koreografileri şimdiden 20’yi aşkın ülkede dans edildi.

Jessica Heinonen
Tanınmış usta Vempatti Çinna tarafından eğitildi. Kuchipudi dansında gelişen sayılı yabancılar arasında yerini aldı. Onun dans grubuyla Hindistan ve Asya turnelerine katıldı.2oo9’da Jaikishore’un dans grubuna katıldı. Aynı zamanda ondan eğitim almaya da devam etmektedir.

Ayrıntılı Bilgi / Kayıt
Katılımcılar belirtilen kayıt tarihlerine kadar katılım ücretini banka havalesi veya kredi kartı ile ödeyerek kayıt yaptırabilir. Kayıt esnasında katılım ücretinin tamamı ödenir. Katılım ücretinin iadesi, ancak yeterli çoğunluk oluşmamasından dolayı programın açılmaması /kapanması durumunda gerçekleşir. Katılımcının katılamaması gibi aksi durumlarda katılım ücretinin iadesi hiçbir şekilde yapılmaz, bir başka kişiye veya döneme aktarılmaz. Talep yoğunluğunda sınıf kontenjanı nedeniyle kayıt önceliği dikkate alınacaktır. Program, kayıt tarihine kadar minimum katılımcı sayısının kayıt olmasına bağlı olarak gerçekleştirilir.

Dancentrum
11 yıldır çalışmalarını sevgiyle yürüten Dancentrum , Taksim Elmadağ’daki merkezinde, bireylere, gruplara ve kurumlara, konusunda uzman usta öğreticiler eğitiminde roman dansı, oryantal, flamenko, çağdaş dans, latin dansları, Arjantin tango, yunan dansları, jazz dans, stretching ve kondisyon, ‘içimdeki clown’, deneysel dönüş, rahatsızlık alanı, nefes, samba,street dance, hint dansları vb. toplam 105 spesifik program oluşturdu ve yaklaşık 1600 katılımcıyla dans, hareket ve kişisel gelişim programları gerçekleştirdi.

İletişim
212.23o o2 94
dance@dancentrum.com
harbiye çayırı sokak, no.3, kat.3 -elmadağ, taksim
[rixos oteli yanı]