Tiyatro Ödülleri 26 Aralık’ta Sahiplerini Bulacak

Van Depremi nedeniyle ertelenen “Tiyatro Ödülleri-2011” töreni 26 Aralık Pazartesi saat 20.30’da Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde gerçekleşecek.

Tiyatro… Tiyatro… Dergisi’nin organizasyonu  ile gerçekleştirilen Türkiye’nin tek şeffaf ödülü daha da şeffaflaşarak İstanbul B.B. Şehir Tiyatroları’nın Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde sahiplerini bulacak.

Bu yıldan başlayarak, Seçici Kurul üyeleri oylarını tören sırasında açıklayacak. Aynı anda diğer barkovizyonda adayların aldığı oylar belirecek ve kazanan aday son oy kullanılınca belli olacak. Bir ay sonra gerekçeli kararlar her yıl olduğu gibi yine Tiyatro… Tiyatro… Dergisi’nde yayımlanacak.

“Tiyatro Ödülleri-2011” Teşekkür Plaketi bu yıl efsanevi oyuncu Macide Tanır’a sunulacak.

“Tiyatro Ödülleri-2011″in Seçici Kurulu:

Eser Rüzgâr, Handan Salta, Hasan Şahintürk, Mehmet Konuk, Metin Boran, Ragıp Ertuğrul, Robert Schild, Sündüz Haşar, Yaşam Kaya ve Zerrin Yanıkkaya’dan oluşuyor.

Ödül töreninde Cem İdiz’in piyanosuna Evrim Özkaynak eşlik edecek.

Töreni deneyimli oyuncu ve gazeteci Enver Aysever sunacak.

İşte 11 kategoride verilen “Tiyatro Ödülleri-2011″in adayları…

YILIN YAPIMI ADAYLARI
Beraber ve Solo Şarkılar, Tiyatro Tem
Düğün, AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu
Marat-Sade, İstanbul B. B. Şehir Tiyatroları
Medeni Hali: Kadın, Bakırköy Belediye Tiyatroları
Ölüleri Gömün, İstanbul Devlet Tiyatrosu
Tehlikeli İlişkiler, İstanbul B. B. Şehir Tiyatroları

YILIN YÖNETMENİ ADAYLARI
Aleksandar Popovski, Tehlikeli İlişkiler- İstanbul B. B.Şehir Tiyatroları
Berkun Oya, Güzel Şeyler Bizim Tarafta – Krek Tiyatro Topluluğu
Ragıp Yavuz, Marat-Sade – İstanbul B. B.Şehir Tiyatroları
Tilbe Saran, Düğün – AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu
Yelda Baskın, Medeni Hali: Kadın – Bakırköy Belediye Tiyatroları
Yeşim Özsoy Gülan, Yüzyılın Aşkı – Ve Diğer Şeyler Topluluğu

YILIN KADIN OYUNCUSU ADAYLARI
Almıla Uluer Atabeyoğlu, (İsmene-Semiha Berksoy Opera Vakfı Tiyatrosu)
Ayşe Lebriz Berkem, (Medea-Biteatral)
Deniz Çakır, (Cam- Aysa Prodüksiyon Tiyatrosu)
Hare Sürel, (Baştan Çıkarma-İstanbul Devlet Tiyatrosu)
Öykü Karayel, (Güzel Şeyler Bizim Tarafta – Krek Tiyatro Topluluğu)
Sanem Öge, (Yüzyılın Aşkı-Ve Diğer Şeyler Topluluğu)
Şebnem Köstem (Tehlikeli İlişkiler-İstanbul B. B. Şehir Tiyatroları)

YILIN ERKEK OYUNCUSU ADAYLARI
Bartu Küçükçağlayan, (Güzel Şeyler Bizim Tarafta –  Krek Tiyatro Topluluğu)
Fatih Sevdi, (Küheylan – Kocaeli .B. B.. Şehir Tiyatrosu)
Genco Erkal, (Nereye Gidiyoruz – Dostlar Tiyatrosu)
Kürşat Alnıaçık, (Kendi Kendine Konuşmaktır Aşk – İstanbul Devlet Tiyatrosu)
Mehmet Ali Kaptanlar, (Vanya Dayı-Tiyatro Stüdyosu)
Murat Mahmutyazıcıoğlu, (17:31-Sıfırnoktaiki)
Ozan Çelik, (Güzel Şeyler Bizim Tarafta – Krek Tiyatro Topluluğu)
Ushan Çakır, (Bazı Sesler – Sıfırnoktaiki)

YILIN OYUN YAZARI ADAYLARI
Ayşe Bayramoğlu, (Beraber ve Solo Şarkılar-Tiyatro Tem)
Ayşe Bayramoğlu, (Düğün-AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu)
Berkun Oya, (Güzel Şeyler Bizim Tarafta- Krek Tiyatro Topluluğu)
Ebru Nihan Celkan, (Tilt – Volt Tiyatro)
Esin Taşçı, (Sel – Tiyatro Güzel Şey)
Tarık Şerbetçioğlu, (İstanbul Hatırası –  İstanbul B. B. Şehir Tiyatroları)
Yeşim Özsoy Gülan, (Yüzyılın Aşkı-Ve Diğer Şeyler Topluluğu)

YILIN ÇEVİRMENİ ADAYLARI
Aziz Çalışlar, (Tehlikeli İlişkiler – İstanbul B. B. Şehir Tiyatroları)
Metin Balay, (Medea-Biteatral)
Nesrin Kazankaya, (Vanya Dayı-Tiyatro Pera)
Özlem Karadağ, (Kainatın En Hızlı Saati – Sıfırnoktaiki)
Sevgi Sanlı, (Küheylan – Kocaeli B. B. Şehir Tiyatrosu)
Tuğçe Ayteş, (İleri Sar Geri Sar – Tiyatro Kara Kutu)

YILIN SAHNE TASARIMCISI ADAYLARI
Barış Dinçel, (Vahşi Batı-Tiyatro Baykuş)
Başak Özdoğan, (Yüzyılın Aşı-Ve Diğer Şeyler Topluluğu)
Behlüldane Tor, (Ölüleri Gömün-İstanbul Devlet Tiyatrosu)
Behlüldane Tor, (Birdy – İstanbul Devlet Tiyatrosu)
Berkun Oya, (Güzel Şeyler Bizim Tarafta – Krek Tiyatro Topluluğu)
Mehmet Emin Kaplan, (Mesut İnsanlar Fotoğrafhanesi – İstanbul B. B. Şehir Tiyatroları)
Numen/Sven Jonke, (Tehlikeli İlişkiler- İstanbul B. B. Şehir Tiyatroları)

YILIN GİYSİ TASARIMCISI ADAYLARI
Angelina Atlagic, (Tehlikeli İlişkiler- İstanbul B. B. Şehir Tiyatroları)
Başak Özdoğan, (İsmene-Semiha Berksoy Opera Vakfı Tiyatrosu)
Canân Göknil, (Çığ – İstanbul B. B. Şehir Tiyatroları)
Candan Seda Balaban, (Surname- İstanbul B. B. Şehir Tiyatroları)
Gülümser Erigür, (Beğendiğiniz Gibi – İstanbul Devlet Tiyatrosu)

YILIN IŞIK TASARIMCISI ADAYLARI
Enver Başar, (Bedensiz Kadın- İstanbul Devlet Tiyatrosu)
Cem Yılmazer, (Annem Yokken Çok Güleriz-Tiyatro Gerçek )
Kemal Yiğitcan, (Yüzyılın Aşkı-Ve Diğer Şeyler Topluluğu)
Özcan Çelik, (Tehlikeli İlişkiler- İstanbul B.B. Şehir Tiyatroları)
Yakup Çartık, (Ölüleri Gömün- İstanbul Devlet Tiyatrosu)
Yüksel Aymaz, (Sıfır Derecede Aşk-Tiyatro Fora)

YILIN OYUN MÜZİĞİ ADAYLARI
Aytekin Ataş, (Kadın Hayattır Memattır Kadın- İstanbul B. B. Şehir Tiyatroları)
Can Atilla, (Aklı Havada -Bakırköy Belediye Tiyatroları)
Can Atilla, (Külhanbeyi Müzikali -Bakırköy Belediye Tiyatroları)
Çiğdem Erken, (Vanya Dayı – Tiyatro Stüdyosu)
Kril Dzajkovski, (Tehlikeli İlişkiler- İstanbul B.B. Şehir Tiyatroları)
Selim Can Yalçın-Barış Manisa, (Surname- İstanbul B.B. Şehir Tiyatroları)

YILIN KOREOGRAFI ADAYLARI
Banu Açıkdeniz – Gülcan Küçük, (Otobüs – Tiyatro Boğaziçi)
Cihan Yöntem, (Kadın Hayattır Memattır Kadın –  İstanbul B. B. Şehir Tiyatroları)
Handan Ergiydiren, (Tehlikeli İlişkiler – İstanbul B.B. Şehir Tiyatroları)
Özgür Tanık, (Surname – İstanbul B.B. Şehir Tiyatroları)
Yasemin Gezgin, (Marat-Sade – İstanbul B.B. Şehir Tiyatroları)

Hürriyet