“Çocuk ve Ailelerle Psikodrama Uygulamaları” Söyleşisi

İstanbul Aile Araştırmaları, Eğitimi ve Danışmanlığı derneğinin her hafta düzenli olarak gerçekleştirdiği “Salı 18.00 Aileder seminer programının” bu haftaki konuğu “Klinik Psikolog Ufuk Emek” olacak.

31 Ocak Salı günü saat 18.00’de başlayacak etkinlikte “Çocuk ve Ailelerle Psikodrama Uygulamaları” konusunda söyleşi yapacaktır.
İstanbul Aile Araştırmaları, Eğitimi ve Danışmanlığı Derneği ve Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmet Vakfında yürütülen etkinliğe katılım serbest olup, saat 18.00’de seminer başlayacaktır.

Klinik Psikolog Ufuk Emek’in Özgeçmişi;

1970 yılında Fethiye’de doğdu. İlkokulu Fethiye Ortaokulu Muğla Anadolu Lisesinde Liseyi İzmir Atatürk Lisesinde okudu. 1988 yılında Hacettepe Sosyal Hizmetler Y.O başladı. 1993 yılında mezun oldu. Aynı yıl Hollanda Amsterdam’daki Vrije Üniversitesinde Klinik Psikoloji Master eğitimi yapmaya başladı. 1995 yılında eğitimini tamamlayarak Türkiye’ye döndü. Orada bulunduğu süre içinde almış olduğu ek eğitim ve sertifikalarla Terapist unvanını aldı. 11 yıl bir özel hastanede Klinik Psikolog ve Başhekim Yardımcısı olarak görev yaptı. Son 4 yılında Marmaris Huzurevi Müdürü olarak çalıştı. Halen İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Hasta Hakları Koordinatörlüğünde uzman olarak görevini sürdürmektedir.

11 yaşında tiyatro ile tanışan Ufuk Emek, 30 yıldan bu yana bu sanat dalına emek verdi. Tüm eğitim hayatı boyunca tiyatro oyunlarında rol aldı. Üniversitede iken hem üniversitenin tiyatro kulübünde hem Ankara Sanat Tiyatrosu bünyesinde ustalarla çalıştı. TRT Ankara Radyosunda Mehpare Çelik’ten Diksiyon ve Etkili Konuşma Eğitimi aldı. 1999 yılında kendi tiyatrosunu kurdu. Bu tiyatro bünyesinde 30 un üzerinde oyunda oyuncu ve yönetmen olarak çalıştı. 6 yetişkin 11 çocuk oyunu yazdı. Bu oyunlardan bazıları çeşitli şehir tiyatrolarınca sergilendi. 15 yıldan bu yana tiyatrodaki bilgilerini psikoloji ve sosyal hizmet alanındaki bilgileriyle birleştirerek hem bir eğitim hem de tedavi aracı olarak kullanmaktadır. Halen Tiyatro Tayfası ile müzikal bir oyun üzerinde çalışmakta ve hafta sonları 6-12 yaş çocuklara yönelik drama eğitimleri vermektedir.

Ufuk Emek İngilizce, Yunanca ve Fransızca bilmektedir. Anasınıfı öğretmeni bir eşi ve 14 yaşında bir kızı vardır.

Adres;
Hayat Sağlık ve Sosyal Hizmetler Vakfı
Haseki, Küçükmühendis Sk. No. 7 Fatih / İstanbul
Tel.     0212 588 2545
Faks.   0212 632 8579

Aktüel Psikoloji

Yorum


işlemi tamamlayınız: