Shaman Dans Tiyatrosu Hollanda’da

Shaman Dans Tiyatrosu, “Buluşma” (The Confluence)” adlı gösterisi Hollanda turnesinde, 36 şehirde yapacağı 37 gösteri ile sanatseverlerle buluşacak.

Türk-Hollanda resmi ilişkilerinin 400’üncü yılı olan 2012’de tüm Avrupa’da gerçekleştirilecek en geniş kapsamlı Türk kültürel etkinliklerinden biri olan turne kapsamında, Amsterdam’ın tarihi Carré Kraliyet Tiyatrosu ve Rotterdam’ın en prestijli tiyatrosu olan yeni Luxor Tiyatrolarında da sahne alınacak.

Yönetmenliğini Murat Uygun’un yaptığı, 40 dansçının sahne aldığı “Buluşma “ gösterisi sahne sanatlarının bir bütün olduğu düşüncesinden yola çıkılarak 15 koreograf tarafından hazırlandı. Yüzlerce yıldır anlatılagelen masal, hikaye ve efsanelerden faydalanarak hazırlanan gösteri, farklı zamanları aynı sahnede buluşturmayı hedefliyor.

Kurulduğu 2004 yılından bugüne kadar Japonya, İtalya, Almanya, Bulgaristan, Romanya, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan ve Katar’da gösteriler yapmış olan Shaman Dans Tiyatrosu gerçekleştireceği en uzun turnesinde hem Hollandalı hem de Türk sanatseverlere güzel bir dans gösterisi sunmayı hedefliyor.

3 ay önce satışa sunulmuş olan turne biletlerinin büyük bir çoğunluğu tükenmiş durumda. Turne kapsamında gösteri yapılacak şehirler sırası ile: Almere, Beverwijk, Terneuzen, Alkmaar, Maaseik (b), Zaandam, Heerlen, Venlo, Eindhoven, Drachten, Nijmegen, Deventer, Oss, Bergen Op, Zoom, Den Bosch, Breda, Zwolle, Utrecht, Hoorn, Tiel, Doetinchem, Roermond, Gouda, Rotterdam, Hardenberg, Den Helder, Ijmuiden, Rijswijk, Amersfoort, Veenendaal, Stadskanaal, Zoetermeer, Dordrecht, Apeldoorn, Venray ve Amsterdam.

Gösteri izlemek isteyen Hollanda’daki sanatseverler http://www.wereldtheater.com/shows/bookings/shaman_dance_theatre1 adresinden bilet temin edebilirler.

Haberimport

Yorum


işlemi tamamlayınız: