1. Gaziantep Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali‏

Uluslararası Festivalinin birincisi Gaziantep ve TOBAV işbirliği ile 22 – 25 Mayıs 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Sanatın, demokrasinin en güçlü silahlarından biri olduğu inancıyla TOBAV, Gaziantep Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivalinin birincisinde tiyatronun işlevine inananlarla birlikte daha geniş platformlara ulaşmayı hedeflemektedir.

Sanata büyük önem veren bir belediyeye sahip olan Gaziantep; tarihin ve kültürün iç içe geçtiği bir kenttir.

Bizler, tiyatronun uluslararası sınırları kaldıracağına ve değişik kültürlerden insanların arasında olumlu ilişkiler kuracağına inanıyoruz. Festivalimizin en temel amaçlarından biri de, değişik sosyal ve kültürel bakış açılarına sahip “genç” insanlar arasında bilgi ve deneyim paylaşımını sağlamaktır. O yüzden festivalimize gençlik oyunları,  çocuk oyunları,  sokak tiyatrosu, alternatif mekan, karagöz ve kukla tiyatrosu gibi farklı türlere her zaman açıktır.

Festivale katılmak istiyorsanız, ekteki başvuru formunu doldurarak oyunun CD, fotoğraf ve broşürleriyle birlikte TOBAV Genel Merkezine başvurmanız rica olunur. Oyun seçimi TOBAV ve Gaziantep Belediyesince oluşturulan jüri tarafından yapılacaktır.

Festivale katılacak grupların katılımcı sayılarının (teknik personel) dahil en fazla 15 (onbeş) kişi olması öngörülmektedir.

Konaklama ve yemek giderlerinin Festival Komitesince karşılanacaktır.

1 Mart 2012 son başvuru tarihidir.

Gaziantep’te buluşmak dileğimizle…

Saygılarımızla.

TAMER LEVENT
TOBAV GENEL BAŞKANI

Yorum


işlemi tamamlayınız: