Çağrışım Tiyatrosu’ndan ‘Bildirim-İnsan Aygıtı’’

Çağrışım Tiyatrosu, Ünlü Çek Yazar Vaclav HAVEL’in en çok sahnelenen oyunu BİLDİRİM-İnsan Aygıtı ile 5 Mart 2012 Pazartesi günü Tarsus 75. Yıl Kültür Merkezi’nde prömiyer yapıyor.

Nihat ÇAPAR’ın sahneye koyduğu, Ebru SÖZEN’in dramaturjisini, İsmail DEMİREL’in dekor tasarımını, Kazım GÜÇLÜ’nün sanat danışmanlığını yaptığı oyun; Atilla YAPRAK, Özmen GÜVENÇLİ, Emre AKÇİÇEK, Nil GÜL, Yahya OKAT, Neslihan ARISOY, Özlem ÖZEN, Ozan KARABULUT, Onurcan ÖZER, Sena ELGÜN oyuncu kadrosuyla sahneleniyor.

Bildirim-İnsan Aygıtı, ünlü Çek yazarı “Vaclac Havel”in, sanatçı yeteneğini en iyi açığa çıkardığı ve dünyada en çok oynanan oyunu sayılıyor. Havel, bu oyununda insanın kendi yarattığı bir dünyaya tutsak düşüşünü anlatır ve bundan da insanın kendisinin sorumlu olduğunu vurgular. Olumsuz olanı gözler önüne sererek olumlu olana ışık tutmaya çalışır. “Bence tiyatronun görevi, olumlu kahraman tipleri yaratmak değildir. Çözümü insan kendi bulmalı ” der. “Benim amacım, sorunun öylesine temeline inmek ki, hiçbir kaçış olamasın.”

PRÖMİYER BİLGİLERİ

5 Mart 2012 PAZARTESİ

75. YIL KÜLTÜR MERKEZİ – TARSUS

Gişe& Rezervasyon: (0324) 614 10 44