Aydın Belediyesi “2. Tiyatro Günleri” Başlıyor!

Aydın Belediyesi tarafından geçen yıl, ilki düzenlenen etkinlikler tam beş gün boyunca Aydın Belediyesi Şehir Tiyatrosu Şükran Güngör Sahnesi’nde seyirci ile buluşacak.

Etkinlikler 24 Mart Cumartesi saat 14.30 da “Karınca Çocuk Tiyatrosu”nun “Küçük Kara Balığın Yolculuğu” adlı çocuk oyunu ile başlayacak. Aynı gün akşamı saat 20:00 de, Semih Çelenk’in yazdığı Faruk Güvenç’in yönettiği Ankara Ekin Tiyatrosu yapımı olan, “Memleketin Birinde” adlı, oyun seyirci ile buluşacak. Oyunun yazarı Semih Çelenk’te o gün seyircilerle beraber sahnede olacak.

25 Mart Pazar günü Aydın Belediyesi Şehir Tiyatroları yapımı olan Yılmaz Onay’ın yazdığı Serkan Fırtına’nın yönettiği “Şarkılarımız Ölmesin” adlı çocuk oyunu perde alacak. Aynı günün akşamı saat 20:00’de Milas Belediyesi Şehir Tiyatrosu yapımı olan, Haldun Taner’in yazdığı Dağlar Uygur’un yönettiği “Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım” adlı komedi seyirci ile buluşacak.

26 Mart Pazartesi günü saat 18:00’da Aydın Belediyesi Şehir Tiyatroları ve Kent Konseyi Kadın Meclisi işbirliği ile hazırlanan “Kadına Yönelik Şiddet” temalı ABŞT oyuncularından Özlem Çolak’ın yöneteceği drama gösterimi yapılacak. Aynı gün saat 20:00’de Yunus Emre Gümüş’ün yazdığı Metin Güler’in yönetmenliğini yaptığı Menemen Belediye Tiyatrosu yapımı olan “Entrikalı Dolap Komedyası” adlı oyun sahnelenecek.

27 Mart Salı Dünya Tiyatro günü etkinliğinde ise Aydın Belediyesi Şehir Tiyatroları “Tiyatro Atölyesi” Moliere’in “Kibarlık Budalası” adlı yapıtından Serkan Fırtına’nın uyarladığı ve Fatih Bulut ile beraber yönettikleri oyun izleyicilerle buluşacak.

Etkinliklerin son günü olan 28 Mart Çarşamba günü ise Aziz Nesin’in yazdığı, Serkan Fırtına’nın yönetmenliğini yaptığı “Hadi Öldürsene Canikom” adlı kara komedi perde alacak.

Tüm tiyatro emekçilerinin ve tiyatro severlerin  Dünya Tiyatro Günü’nü kutlayan T.C Aydın Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Geçen yıl Mart ayında Dünya Tiyatro Günü dolayısıyla düzenlediğimiz ‘Tiyatro Günleri’ etkinliklerinin bu yıl 2.sini gerçekleştiriyoruz. Bu yıl da sanat ve tiyatroyla dolu bir program sizleri bekliyor.” dedi.