Crumbs Beyoğlu Terminal’de

Mimesis / Haber – Dünyaca ünlü Kanadalı efsanevi komedi ikilisi Crumbs Beyoğlu Terminal’de. Winnipeg Kanada’dan çıkma komedi ikilisi Crumbs, bu yılki Avrupa Turnesi’nde İstanbul’a da uğruyor. İnsan ilişkilerini geniş bir perspektifle resmederek ortaya çıkardıkları hassas, absürd ve her zaman dokunaklı hikayelerini, tamamen doğaçlama olarak sahneleniyor Crumbs. Mızıldanan kadınlar, budala ergenler, sert erkekler ve daha birçok türde karakter, Crumbs’ın parodi ile gerçeklik arasındaki dengeyi yitirmeyen üslubu ile ustalıklı bir şekilde gözler önüne seriliyot. Crumbsabsürd ve derinlikli mizah anlayışı, hikayelerinin eşsizliği ve oyuncular arasındaki uyumuyla, uluslararası doğaçlama sahnesinin en çok sevilen gruplarından biri olarak gösterilmekte. Her bir gösteri kaçırılmaması gereken birer deneyim. Komedi’nin evrensel dili Crumbs sadece iki gösteriyle 6/7 Nisan’da Beyoğlu Terminal Sahnesinde.

Crumbs: Stephen Sim ve Lee White

Her iki oyuncu da Winnipeg Kanada’da çeşitli komedi ve doğaçlama ekibiyle çalıştıktan sonra 1997 yılında Crumbs isimli topluluğu kurdu. Crumbs kısa sürede benzersiz üslubuyla dünya çapında dikkat çekti. Crumbs bugüne kadar Kanada dışında; Amerika, Almanya, İsviçre, Slovenya, İsveç, Norveç, Fransa, İtalya, Belçika, Hollanda, Avusturya, İsrail ve Yeni Zellanda’da sayısız gösteriler düzenledi, eğitimler verdi. 2012 Avrupa Turnesi kapsamında Türkiye’de ilk kez performanslarını sergileyecek olan Crumbs, 6 ve 7 Nisan günleri Beyoğlu Terminal Sahnesinde iki gösteri düzenleyecek ve 8 Nisan Pazar günü saat 11:00’da başlayacak bir de Atölye çalışması yönetecekler.

Stephen Sim

Uluslararası Winnipeg Doğaçlama Festivalinin sanat yönetmeni olan Stephen Sim, Kanada Impro Oyunlarına bağlı ManitobaImpro Ligini de yönetmektedir. Bunun yanında stand-up gösteriler de yapan sanatçı, Kanada ve Avrupa’da birçok kurumda doğaçlama üzerine dersler verdi.

Lee WHITE

Doksanlı yılların başından beri komedi ve doğaçlama oyunculuğu yapan Lee White, özellikle Long Form / Uzun Biçim doğaçlama tiyatro tarzı üzerine atölyeler yönetmektedir.

www.istanbulimpro.com

Beyoğlu-Terminal Sahnesi: İstiklal Cad. 112 B Kat 4 GALATASARAY

Rezervasyon: 0541 696 51 50 / 0532 332 05 33

Yorum


işlemi tamamlayınız: