‘Küçük Adam Ne Oldu Sana’ Sahnelerde!

Ünlü Alman yazar Hans Fallada’nın romanından aynı adla uyarlanan ‘Küçük Adam Ne Oldu Sana’ bir kez daha tiyatroya uyarlandı.

Yılmaz Onay’ın tiyatroya uyarladığı, Barış Erdenk’in yönetmenliğini yaptığı oyun, Sadri Alışık Tiyatrosu’nda bu sezon ilk kez sahnelenecek.

24 Kasım’da Profilo Kültür Merkezi’nde seyirciyle buluşacak müzikli danslı oyundaki en popüler sima Songül Öden. Ünlü oyuncu şu sıralar ‘Umutsuz Ev Kadınları’nda Yasemin karakterini canlandırıyor. Aynı tiyatroda daha önce ‘72. Koğuş’ adlı oyunda rol alan ve oyunun film versiyonunda da aynı karakteri canlandıran Öden’e oyunda Deniz Celiloğlu, Gülsen Tuncer, Metin Büktel, Ayhan Anıl ve SAKM oyuncuları eşlik ediyor. Hans Fallada 1930’lu yıllarda yazdığı, II. Dünya Savaşı öncesinin Almanya’sında yaşanan büyük enflasyon sonucu yoksulluğun, işsizliğin arttığı, Spartakist tepkilerin çatışmalara yol açtığı ancak bütün bunlara karşın Nazi rejiminin güçlenmeye başladığı bir ortamda geçiyor. Roman, Yılmaz Onay uyarlaması ve yönetmenliğiyle 1981 yılında Ankara Sanat Tiyatrosu AST’da sahne revüsü olarak, daha sonra da İstanbul Devlet Tiyatrosu, Dokuz Eylül Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Deneme Topluluğu gibi tiyatrolar tarafından sahnelenmişti.

Televizyon Gazetesi