Sosyal Tiyatro Oyunu “Mi Minör”

Oyun Türkiye’de ve dünyada da ilk sosyal oyun olarak biliniyor. Mi Minör ”Kendine Özgür Ülke Pinima”da geçen bir oyundur. Oyun alanına girdiğiniz anda Pinima’ya girmiş olursunuz.

Pinima her şeye başkanın karar verdiği, demokrasiyle yönetilen bir ülkedir. Yakışıklı, akıllı ve gece gündüz uykusuz kalarak halkı için neyin doğru neyin yanlış olduğunu düşünen başkan seçimlere katılacak iki partinin de başkan adayıdır. Pinima’da düşünmenize gerek yoktur, ama isterseniz düşünce özgürlüğü satın alabilirsiniz. Pinima’da tek tehlike uzaylılardır. Pinima halkı en çok uzaylılardan korkar çünkü uzaylılar akılları ele geçirebilir.

Mi Minör‘de seyirci isterse tribünlere oturarak seyirci kalmayı, isterse oyuncularla aynı zeminde ayakta durarak oyuna katılmayı seçebilir. Gösteri boyunca Ustream, Twitter ve Facebook’da neler olduğunu kaçırmak istemiyorsanız, akıllı telefonlarınızı kullanabilirsiniz. Piyanosunun tiz sesleri yasaklanan Piyanist, ona eşlik eden müzisyen ve seyirciler gösteri sırasında bambaşka bir deneyim yaşamanızı sağlayabilir. Piyanist ve ekibi sosyal medyayı kullanarak ülkede yaşananları tüm dünyaya canlı olarak duyuracaklar. Mi Minör sadece oyunun oynandığı alanda değil, dijital medya üzerinden dünyanın her yerinden canlı olarak takip edilebilir. Dijital seyirciler de isterlerse sosyal medya aracılığı ile oyuna katılabilir ya da sadece olanları seyretmeyi tercih edebilir.

Sinema-tiyatro-televizyon oyunculuğu ve Oyuncular Sendikası başkanlığının ardından, Memet Ali Alabora ilk tiyatro yönetmenliği için provalarda yoğun bir çalışma içinde. Meltem Arıkan’ın yazdığı oyunun adı “Mi Minör”.  Memet Ali Alabora, oyunu hem yönetiyor, hem de karısı Pınar Öğün ile rol alıyor. Sahnede, genç ve tecrübeli oyunculardan kurulu 15 kişilik bir ekip olacak. Can Kahraman, Sennur Nogaylar, Fuat Onan, Cem Coşku…

1 Aralık’ta Küçük Çiftlik Parkta sahne alacak Mi Minör’ün biletleri Biletix‘te satışa sunuldu.

Mi Minör’ün sahne alacağı tarihler ise şöyle;

Küçük Çiftlik Park 1 Aralık 2012 Cumartesi, 21.00 (PRÖMİYER)
2 Aralık 2012 Pazar, 18.00
5 Aralık 2012 Çarşamba, 21.00
9 Aralık 2012 Pazar, 18.00

Caferağa Spor Salonu 13 Aralık 2012 Perşembe, 21.00
20 Aralık 2012 Perşembe, 21.00

Daha fazla bilgi için miminor.net

Sosyalmedya-tr