Michael O’Connor ile Field Yöntemi

Mimesis Haber / 10-11 Kasım tarihlerinde, 12:00-18:00 arasında, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Bomonti Kampüsü’ndeki Şebnem Selışık Aksan Sahnesi’nde Fieldwork atölyesi gerçekleştirilecektir.

Fieldwork (“alan çalışması”) bir grup sanatçının herhangi bir gelişim safhasındaki işlerini gösterdikleri, diğer katılımcılardan geribildirim aldıkları ve başkalarına açık ve net bir geribildirim vermeyi denedikleri bir süreçtir. Genel bilgiler şöyle:

Fieldwork’ün yapısı iki temel öğeden oluşur:

. Sunulan iş herhangi bir açıklama yapılmadan sunulur.

. Verilen geribildirim yönetmeye ya da önermeye yönelik yapılmaz.

Böylece sanatçılar işlerinin kendi ayakları üzerinde durmasına izin verir ve diğer katılımcılar sadece gösterilene yönelik konuştuklarından dolayı dürüst, eleştirel bir geribildirim duyabilirler. Sunum en fazla 10 dakika sürmelidir. Video ya da canlı performans olabilir. Bunun yanı sıra edebiyat, yerleştirme, resim, video-art, müzik gibi gösteri sanatları dışından disiplinlere de açıktır.

Fieldwork ücretsiz ve her disiplinden başvuru yapabilecek ilk 10 sanatçının katılımına açıktır. Bütün katılımcılar her iki oturuma da katılmalıdırlar.

Soru sormak, daha detaylı bilgi almak veya kaydolmak CV’nizi ve telefon numaranızı göndermeniz için: ozelsayi@gmail.com, web adresi: ozelsayi.wordpress.com

Atölye Beden İşlemsel Sanatlar Derneği tarafından Özel Sayı Projesi Kapsamında Avustuya Kültür Ofisi’nin desteği ile düzenlenmektedir.