Ray Performans Kolektifi: Pencere

Ray Performans Kolektifi, ilk oyunu Pencere ile çıktığı yolculuğunun ilk durağında 30 Kasım Cuma Günü seyirciyle buluşacak. Bu buluşmalar sezon boyunca çeşitli mekan ve şehirlerle devam edecek.

Pencere, neredeyse her gün yeni bir habere konu olduğu halde sürekli üzeri örtülmeye çalışılan, maruz kalanın suçlu bulunduğu, faillerinse korunduğu çocuk cinsel istismarı konusuna odaklanıyor. Bu odaklanma sürecinde yaşanan şiddete bir pencere açmak yerine, baskın söylemlerden ve yargılamalardan sıyrılıp sözü konunun öznesi olan çocuklara bırakıyor.

Ayşe Bayramoğlu’nun yazdığı Doğu Yaşar Akal’ın yönettiği Pencere’yi Lara Aysal ve Sedat Can Güvenç, Ray Performans Kolektifi’nin çabalarıyla sahneye taşıyor.

Ray Performans Kolektifi, 2012 yılında Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz Bölgelerinde çocuklarla Ezilenlerin Tiyatrosu üzerine yaptığı çalışmaların deneyiminin ivmesiyle üretken yolculuklarında yan yana ve beraber hareket etme heyecanında bir grup oyuncu, yönetmen, yazar, ressam, akademisyen, tasarımcı ve müzisyenin ortak çalışma zeminidir. Kolektif, yan yana çıktıkları yolun ilk istasyonu olan Pencere ile bir yandan tiyatro üzerinden ortak bir dil oluşturmaya çabalarken bir yandan da EzilenlerinTiyatrosu alanında çalışmaları ile bireysel ve ortaklaşa üretimlerini çok çeşitli alanlarda sürdürmektedir.

Oyun Tarihleri

Maya Cüneyt Türel Sahnesi

30 Kasım / 7 Aralık / 14 Aralık / 21 Aralık

Rezervasyon ve Bilet Satış

0530 953 86 96 – 0212 252 74 52

Sahne Hâl – Mecidiyeköy

23 Aralık / 30 Aralık

Rezervasyon ve Bilet Satış

0212 274 74 78​ – 0507 512 27 57

Pencere

Yazan: Ayşe Bayramoğlu

Yöneten: Doğu Yaşar Akal

Oynayanlar: Lara Aysal, Sedat Can Güvenç

Yardımcı Yönetmenler: Ozan Cihan, Damla Ekin Tokel, H. Merve Kaya

Dramaturgi: Özlem Özhabeş

Müzik: Fırat Yükselir

Kostüm Tasarım: İlayda Saran

Dekor Tasarım: Gökçe Erverdi

Görsel Tasarım: Cihan Önder

Proje Koordinatörü: Ziya Cemre Kutluay

İletişim

http://www.rayperform.com

raytiyatrosu@gmail.com