“Tiyatro Ödülleri-2012” Adayları Açıklandı…

Mimesis Haber / Tiyatro… Tiyatro… Dergisi’nin Fonex’in sponsorluğunda gerçekleştirdiği  “Tiyatro Ödülleri-2012” adayları açıklandı.

Eser Rüzgâr, Handan Salta, Melih Korukçu, Hasan Şahintürk, Ragıp Ertuğrul, Robert Schild, Sündüz Haşar, Yaşam Kaya ve Zerrin Yanıkkaya’dan oluşan Seçici Kurul’un belirlediği “Şeffaf Tiyatro Ödülleri”nin adayları 19 Kasım 2012 Pazartesi 20.30’da Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde gerçekleşecek ödül töreninde sahipleriyle buluşacak.

“Tiyatro Ödülleri-2012” Adayları

Yılın Yapımı

Ben Bertolt Brecht (Dostlar Tiyatrosu)

Dîsko 5 No’lu (DestAR Tiyatro)

Largo Desolato (Ekip Tiyatrosu)

On Adımda Unutmak (Studio Oyuncuları)

Sidikli Kasabası Müzikali (İstanbul Devlet Tiyatrosu)

Şark Dişçisi (İ.B.B. Şehir Tiyatroları)

Yılın Yönetmeni

Berfîn Zenderlîoğlu (Dîsko 5 No’lu-DestAR Tiyatro)

Cem Uslu (Largo Desolato-Ekip Tiyatrosu)

Engin Alkan (Şark Dişçisi- İ.B.B. Şehir Tiyatroları)

Orhan Alkaya (Rosenbergler Ölmemeli- İ.B.B. Şehir Tiyatroları)

Şahika Tekand (On Adımda Unutmak-Studio Oyuncuları)

Yılın Kadın Oyuncusu

Deniz Elmas (Aşkın Sıradanlığı-İstanbul Devlet Tiyatrosu)

Esra Bezen Bilgin (Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince, Ama Şimdi İyi… -Talimhane Tiyatrosu)

Pınar Çağlar Gençtürk (Disosya- sıfırnoktaiki)

Zeynep Ekin Öner (Sezuan’ın İyi İnsanı- İstanbul Devlet Tiyatrosu)

Yılın Erkek Oyuncusu

Atilla Şendil (Michelangelo- İstanbul Devlet Tiyatrosu)

Erkan Kolçak Köstendil (Aut- sıfırnoktaiki)

Mîrza Metîn (Dîsko 5 No’lu-DestAR Tiyatro)

Yılın Oyun Yazarı

Alper Kul- Özgür Özgülgün (Aut-sıfırnoktaiki)

Cihan Sağlam (Aşk Şarkısı-The Clup)

Deniz Altun (Pippa-Talimhane Tiyatrosu)

Görkem Şarkan (Yok Oğlum Biz Evdeyiz-Serbest Bölge)

Irmak Bahçeci (Michelangelo- İstanbul Devlet Tiyatrosu)

Kerem Kurdoğlu (Ve Hep Birlikte Soldan Çıkarlar- İstanbul Devlet Tiyatrosu)

Yılın Çevirmeni

Cem Emüler (Yanık- İstanbul Devlet Tiyatrosu)

Elif Baş (Yalnız Batı-Tiyatro Yan Etki)

Hale Küntay (Kırmızı Halı- Tiyatro Ayna)

Seçil Honeywill (Önce Bir Boşluk Oldu Kalp Gidince, Ama Şimdi İyi… -Talimhane Tiyatrosu)

Şehsuvar Aktaş (Don Juan’ın Gecesi-Oyun Atölyesi)

Yılın Sahne Tasarımcısı

Barış Dinçel (Ölümüne-Kent Oyuncuları)

Behlüldane Tor (Aşkın Sıradanlığı- İstanbul Devlet Tiyatrosu)

Behlüldane Tor (Michelangelo- İstanbul Devlet Tiyatrosu)

Esat Tekand (On Adımda Unutmak-Studio Oyuncuları)

Ethem  Özbora (Sezuan’ın İyi İnsanı- İstanbul Devlet Tiyatrosu)

Yılın Giysi Tasarımcısı

Başak Özdoğan (Ölümüne-Kent Oyuncuları)

Nalan Alaylı (Sezuan’ın İyi İnsanı- İstanbul Devlet Tiyatrosu)

Tomris Kuzu (Şark Dişçisi- İ.B.B. Şehir Tiyatroları)

Yılın Işık Tasarımcısı

Akın Yılmaz (Yanık- İstanbul Devlet Tiyatrosu)

Alev Topal (Disko 5 No’lu-(DestAR Tiyatro)

Ayhan Güldağları (Michelangelo- İstanbul Devlet Tiyatrosu

Cem Yılmazer (Ölümüne-Kent Oyuncuları)

Önder Arık (Sidikli Kasabası Müzikali- İstanbul Devlet Tiyatrosu)

Şahika Tekand (On Adımda Unutmak-Studio Oyuncuları)

Yılın Oyun Müziği

Can Atilla (Açıl Kafam Açıl- İstanbul Devlet Tiyatrosu)

Çiğdem Erken (Ölümüne-Kent Oyuncuları)

Koray Kahraman (Yanık- İstanbul Devlet Tiyatrosu)

Selen Öztürk (Varolmayan Ayşe’nin Muhteşem Maceraları/Bab-ı Tiyatro)

Selim Atakan (Şark Dişçisi- İ.B.B. Şehir Tiyatroları)

Yılın Koreografı

Nebi Birgi (Sidikli Kasabası Müzikali- İstanbul Devlet Tiyatrosu)

Selçuk Borak (Şark Dişçisi- İ.B.B. Şehir Tiyatroları)

Tuğçe Tuna (Mutfak Söyleşileri- İ.B.B. Şehir Tiyatroları)

Yasemin Gezgin (Ateşli Sabır- İ.B.B. Şehir Tiyatroları)