“YÜZYILIN AŞKI” Her Perşembe Galata-Perform’da!

Yeşim Özsoy Gülan’ın yazıp yönettiği tiyatro oyunu “Yüzyılın Aşkı” Ocak ayında her Perşembe 20:30’da GalataPerform’da seyirciyle buluşuyor.

Yurtiçi ve yurtdışında tiyatro alanında özellikle yeni metinler yaratmak konusuna odaklanan GalataPerform’un oyunu “Yüzyılın Aşkı” geçtiğimiz yüzyıla ve o yüzyılın Türkiye’sine resmi tarihin dışına çıkarak farklı bir yorum getirmeyi hedefliyor.

Topluluğun kurucusu Yeşim Özsoy Gülan’ın yazıp yönettiği oyunda tiyatro sahnelerinden ve televizyon ekranlarından tanıdığımız Deniz Celiloğlu ve 2011 Tiyatro Ödülleri’nden “Yılın Kadın Oyuncusu” ödülüyle ayrılan Sanem Öge rol alıyor. Sahne ve kostüm tasarımını Başak Özdoğan’ın gerçekleştirdiği “Yüzyılın Aşkı” tek bir masa ve iki sandalyeyle oynanıyor ve bu anlamda oyunculuk üzerine özel bir deneme. Oyunun ses tasarımını Korhan Erel üstleniyor ve video görüntüleri ise fotoğraf, video ve belgesel çalışmaları olan Melisa Önel’e ait.

En son projesini Almanya’da Wiesbaden Devlet Tiyatroları’nda gerçekleştiren Yeşim Özsoy Gülan’ın yazıp yönettiği “Yüzyılın Aşkı” Türkiye tarihinin son yüzyılından 8 farklı zaman ve mekânda 8 değişik aşk hikayesine odaklanıyor ve günümüzde geçen son sahnesi “Şimdi”de bitiyor. 1950’lilerin Nişantaşı’ndan 1999 senesinin yılbaşı ve yeni yüzyıl heyecanına, 1924’teki bir tren istasyonu ve göçten 1951’e, 1959’a, 1981’in darbe ertesi karanlık, sıkıntılı zamanlarına kadar farklı bir yelpazeyle sunan oyun, seyirciyle birlikte bir hatırlama oyununa dönüşüyor.

Tüm bu tablolar arasında gidip gelirken hem aşkın imkânsızlıkla beslenen yapısını hem de son yüzyılın birbirinden farklı anlarını seyirciye sunan oyun, hatırlamak üzerine.

Geçen yüzyılın gölgesi düşen bu oyunda hem kendinizi bulacaksınız hem de geçmişi.

http://www.galataperform.com

https://twitter.com/GalataPerform

https://www.facebook.com/galata.perform

Yüzyılın Aşkı

Yazan & Yöneten: Yeşim Özsoy Gülan

Oyuncular: Deniz Celiloğlu, Sanem Öge (Yedek Oyuncu: Yeşim Özsoy Gülan)

Işık Tasarım: Kemal Yiğitcan

Ses Tasarım: Korhan Erel

Sahne ve Kostüm Tasarım: Başak Özdoğan

Video Tasarım: Melisa Önel

Video Montaj: Barış Doğrusöz

İdari İşler Direktörü: Nilüfer Dönmez

Reji Asistanları: Ferdi Çetin, Ezgi Düzenli

Teknik Masa: Halil Özok

Fotoğraflar: Genco Gülan (oyun öncesi su altı fotoğrafları), Ali Öz (oyundan fotoğraflar)

Süre: 90 Dakika / Tek Perde.

Tarihler: 10-17-24 ve 31 Ocak Perşembe

Saat: 20:30

Yer: GalataPerform

Adres Bilgileri: BüyükHendek Cad. No:21/1 Galata Kuledibi Beyoğlu

Biletler: Tam 30 TL; Öğrenci 15 TL
Bilet & Rezervasyon: 0530 260 25 24 veya MyBilet.com