‘Her Güzel Şey Gibi’’ Bir Oyun

Mimesis Haber / Geçen yıl İblis adlı oyunuyla bağımsız tiyatrolar arasına katılan karasahne, bu sezon yine özgün bir metinle seyirci karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Bir apartman boşluğunun aydınlığında geçen oyunda, modern bir Yusuf ve kuyu hikayesiyle birlikte aynı zamanda orada “misafir” olan bir kadının öyküsü konu alınıyor. Oyunlar, hikayeler, yalanlar ve sonsuza kadar saklanması mümkün olmayan gerçeklerle çevrilen iki kişinin hikayesini anlatan ‘Her Güzel Şey Gibi’ adlı oyunu, topluluğun ilk oyunu olan ‘İblis’i de yazan Gökhan Korkusuz kaleme almış. Redife Zerener ve Çağlar Yalçınkaya’nın karakterlere hayat verdiği oyunun ilk gösterimi 2 Nisan 2013 Salı günü, saat 20.30’ da, Taksim – Hayalhane Sahnesi’nde yapılacak.

“Bir apartman boşluğunun aydınlığında iki kişi. Kendi kuyusunda bir Yusuf. Ağa takılmaktan kaçarken o kuyuya düşmüş bir kadın. Zamansız, az güneşli, çok karanlık bir kuyunun dibinde delirmemek için oynanan oyunlar, uydurulan hikayeler, birbirlerinden sakladıkları gerçekler ve karşılıklı yalanlar. Gerçek ortaya çıktığında kim inanabilir o vakte kadar anlatılan hikayelere yeniden? Yalan, foyası meydana çıkan bir tanrı gibi sessizce çekildiğinde köşesine oyun sahneye çıkabilir mi bir kere daha? Gidilecek bir yer vardır belki? Yalanı ve gerçeği unutturacak kadar uzakta bir yer. Ama ya yoksa?”

Oyun Kadrosu

Yazan: Gökhan Korkusuz

Beriden Bakan: Gökhan Korkusuz

Arz-ı Endam Edenler: Redife Zerener, Çağlar Yalçınkaya

Işık Tasarımı: Melik Türkmenoğlu

Oyun Müzikleri:Volkan Zambak

Kostüm ve Aksesuar: karasahne

Sahne Tasarımı: karasahne

Afiş Tasarımı: İbrahim Kızartıcı

Koordinatör: Hanife Yaşar

Tek perdelik oyunun programını takip etmek ve bilet tedariği hakkında bilgi almak için:

www.karasahne.com/

Tel: 0530 068 42 06