“Penetratör” Oyunu İstanbul’a Ödülle Dönüyor…

1-4 Mart tarihleri arasında Stuttgart’ın en büyük tiyatrosu olan Theaterhaus Stuttgart’ta düzenlenen “Made in Stuttgart -Typisch Türkisch” Kültür ve Sanat Festivaline İstanbul’dan katılan in’taKt Tiyatro Ekibi, sergiledikleri “PENETRATÖR” oyunuyla “en iyi reji” ve “en iyi oyun” ödülüne layık görüldüler.

4 Mart Pazartesi aksamı Theaterhaus Stuttgart’ta, büyük bir izleyici grubunun karşısında “PENETRATÖR” oyunlarını sergileyen ekip, özellikle oyuncular Eser Karabil, Uğur Uzunel ve Can Esendal’ın büyüleyici performanslarıyla seyircilere inanılmaz bir sanat şöleni sundular.

“Verein zur Förderung von int. Integration, Kunst & Kultur e.V. “ tarafından yapılan değerlendirmeye göre festivalde gösterilen oyunlar içerisinde en iyi oyun ve oyunun yönetmeni Muzaffer Aksoy’a en iyi reji ödülü verildi. Oyunun yönetmeni Muzaffer Aksoy: “Özellikle Türkiye’de yeni yeni isminden söz ettiren bir oyun olma özelliğinde Penetratör oyunu. Eser Karabil, Uğur Uzunel ve Can Esendal çok iyi oyuncular. Oyunumuzun burada bu kadar ilgi göreceğini tahmin edemezdik. Stuttgart’ta düzenlenen bu önemli festivalde ödüller almak beni çok mutlu etti. Bu bir ekip çalışması. ” dedi. Oyuncular Eser Karabil, Uğur Uzunel ve Can Esendal: “ Stuttgart’ta böyle güzel bir festivalde yer almak ve bu güzel sahnede oynamak bizim için çok güzel bir duyguydu. Oyun ve ekip İstanbul’da daha çok yeni. Biz bu oyunun provalarına baslarken her şeyi doğru ve düzgün yapmak istedik. Onların meyvelerini topluyoruz şimdi “ dediler.

“Verein zur Förderung von int. Integration, Kunst & Kultur e.V.” ödüllerin verilmesine gerekçe olarak “ oyunculuk performansları, sahne üzerindeki sanatsal bütünlük ve reji” olarak gösterdi. Oyun İstanbul’da Nisan ayında Şermola Performans ’ta oynamaya devam edecek. Bütün tiyatro severlerin bu güzel, güncel ve derinden etkileyici oyunu kaçırmamalarını tavsiye ederiz.