“Uğrak Yeri” LGBTT Aileleri İçin Oynuyor!

Mimesis Haber/ Craft Tiyatro’da sahnelenen; Sami Berat Marçalı’nın yönettiği İpek Bilgin ve Barış Gönenen’in oynadığı  UĞRAK YERİ adlı oyun; 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde LGBTT bireyleri ve aileleri için oynuyor. Oyunun tüm LGBTT bireyleri ve ailelerine ücretsizdir.

Yazan: Philip Ridley

Çeviren : Seda Yıldız
Yöneten: Sami Berat Marçalı
Yönetmen Yardımcısı: Gözde Kocaoğlu

Proje Ekibi : İbrahim Çiçek, Erbil Çokeker, Gül Arıcı

Oynayanlar: İpek Bilgin, Barış Gönenen

En sevdiğin en tanıdığın mıdır? Bilmem. Ya bir gün ardında “eski ve kullanılmayan” sırlar bırakarak kaybolursa? Olabilir. İki yabancıyı ne birleştirir? Sevmenin veya yaşadığın “şey”in yasak olduğunu hissetmek mi? Sanmam.

Uğrak yeri; “mahalle baskısının” bireylerdeki psikolojik ve fizyolojik sonuçlarını sorguluyor. Bu baskıyı yaşatan bizler için, yaşayanların hayatına bir pencere açıyor.

1964 Londra doğumlu Philip Ridley’in ülkemizdeki sahnelenen beşinci oyunudur. Kürklü Merkür, Korku Tüneli, Kainatın En Hızlı Saati ve Cam Yapraklar; ikincikat, dot ve yanetki gibi önemli tiyatrolar tarafından sahnelenmiştir. Uğrak Yeri – Vincent River, ilk gösterimini 2000 yılında Hampstead Theatre’da yapmış ve London Festival Fringe’de en iyi oyun ödülünü kazanmıştır.

Craft Teras: Mebusan Yokuşu No:1576 Fındıklı-Beyoğlu

Rezervasyon için: 05452494967|02122494966

Yorum


işlemi tamamlayınız: