Viyana Uluslararası Dans Festivali’nde Burs İmkanı

Mimesis Haber / ImPulsTanz – Viyana Uluslararası Dans Festivali kapsamında Türkiye’den (Tr) katılımcıların faydalanabileceği minik bir burs oluşturuldu: TrImPulsTanz.

TrImPulsTanz- Özel Katılım Bursu DanceWeb gibi geniş bir kapsamı olmasa da, festivalin daha rahat takip edilebilmesi özel imkanlar sunuyor. DanceWeb bursuna Türkiye’den yılda ancak bir ya da iki kişi seçilirken TrImPulsTanz için sayı sınırı yok. Kriterlere uyan herkes kabul edilecek!

Burs, 14 Temmuz – 10 Ağustos 2013 tarihleri arasında gerçekleşecek ImPulsTanz’ın Atölye ve Performanslarından İndirimleri, Viyana’da uygun Konaklama İmkanını, Avusturya Vizesinin Ücretsiz Alınabilmesini ve İndirimli Uçak Biletini kapsıyor.

Bu imkanlardan faydalanacak genç sanatçılar profesyonel yaklaşımları ve alana olan ilgi ve odakları çerçevesinde seçilecek. Seçilen kişiler ImPulsTanz atölye kayıtları için ayrıca öğrenci ya da profesyonel sanatçı olduklarını kanıtlamak zorunda olmayacaktır.

26 Nisan 2013 tarihine kadar trimpulstanz@gmail.com adresine kısaca festivale katılma motivasyonu ve özgeçmiş, katılınmak istenen tarihler (İngilizce olarak) yazılarak başvuru  yapılacaktır. (ImPulsTanz kapsamında tüm eğitimlerin dili İngilizcedir ve takip edebilecek kadar İngilizce bilgisi olmalıdır).

Festivalin bu seneki atölye ve performans içerikleri henüz duyurulmadı, Nisan başında netleşmiş olacak. Ancak geçmiş yılların içerikleri şimdilik  fikir verebilir. 5 günlük atölyeler ve haftasonu yoğun atölyeleri olarak iki grupta çalışmalar yer alıyor. Bu gruplardan zamanları  atölyeler seçilebiliyor. Ayrıca birçok atölyeyi de katılmadan dışarıdan izlemek de mümkün. http://www.impulstanz.com/archive/2012/workshops/en/

Başvuruları sonucu burs alan kişilerle Mayıs ayı başında iletişime geçilecek. Bireysel atölye seçimleri ve kayıt prosedürü; seyahat tarih tercihleri, vize randevusu ve prosedürleri birlikte tamamlanacak. Başvuru öncesinde sorular  trimpulstanz@gmail.com adresine gönderilebilir.

TrImPulsTanz Burs Kapsamı:

ATÖLYELER:
-35 Euro kayıt ücreti alınmayacak = kişi başı 35 Euro indirim
-birden fazla atölye kaydında kişi başı 20 Euro indirim
-profesyonel genç dansçı/performans sanatçıları ve öğrenciler için kişi başı atölye başına 15 Euro indirim

=bu durumda bir atölye (5 günlük ya da 2 günlük yogun) kişi başı 110 Euro (Eğer 150 dk’dan uzun atölye seçilmiş ise 125 Euro ) oluyor.

=18 yaşından küçük öğrenciler için ise bir atölye 70 Euro (Eğer 150 dk’dan uzun atölye seçilmiş ise 85 Euro) oluyor.

PERFORMANSLAR:
Bursu alan katılımcılar seçtikleri performanslardan -79 Euro üyelik ücretini vermeden- %15’lik indirimden faydalanabilecek.
Tüm gösteriler indirimli ücretten izlenebilecek.

KONAKLAMA:
Gece başına 15-20 Euro arası bir ücret ödeyerek tüm diğer öğrenci ve genç sanatçılarla birlikte kalış.
Tek kişilik odalarda, ortak mekanların paylaşıldığı öğrenci apartmanlarında konaklama. (Ancak dileyenler kendi imkanlarıyla farklı yerde kalışlarını planlayabileceklerdir.)

YOL ve VİZE:
-60 Euro Vize ücreti alınmayacaktır. Avusturya Konsolosluğuna ImPulsTanz daveti ile toplu olarak vize başvurusu yapılacaktır.  (İstanbul dışından katılımcılar vize başvurusunu ayrıca yapabileceklerdir.)

-İstanbul-Viyana, Viyana-İstanbul uçuşları için katılımcı sayısına göre indirim sağlanacaktır.

Bu yaz ImPulsTanz’ın 30. yıldönümü!
Bu kapsamda 27-28 Temmuz’da bir Sempozyum da düzenliyor.  Sempozyum; Avrupa Birliği Leonardo da Vinci fonu çerçevesinde; ImPulsTanz koordinasyonunda oluşturulan MSGSÜ Çağdaş Dans ASD’nın da paydaş olduğu IDOCDE – International Documentation of Contemporary Dance Education internet arşivi projesinin sunumu için gerçekleşecek.

26 Nisan son başvuru günü.