Gözleri Kapalı Tiyatro Oyunu Dinlediler

dt_ve_dopla_ilgili_iddialara_bakanliktan_cevap13867587020_h1104592Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tiyatro Kulübü öğrencileri Dünya Tiyatrolar Günü nedeniyle görme engellileri anlayabilmek için üniversitede bir tiyatro oyunu gerçekleştirdi.

Üniversitenin Alev Ofluoğlu Konferans Salonu’ndaki programa Yeni Yüzyıl Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Erhan Tuna, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cüneyt Ulutin, akademisyenler, öğrenciler ve 6. Körler Derneği ile Dünya Engelliler Vakfı yetkilileri katıldı.

Oyuncu ve senarist Yılmaz Erdoğan’ın “Kadınlık Bizde Kalsın” adlı eseri sergilendi. Oyun öncesi davetlilere görme engellilerin durumuna empati yapmayı amaçlayan uyku bantları dağıtıldı.Tiyatro Kulübü üyeleri senaryoyu sadece metnini seslendirerek oynadılar. Oyun sırasında Yeni Yüzyıl Üniversitesi Öğretim Görevlisi Kutup Ata Tuncer ile 4 öğrenciden oluşan minik koro da eserin müziğini seslendirdi. Sesli tiyatro oyununun sonunda konuklar uyku bandıyla yer aldıkları etkinlikte görme engellilerin durumuna ilişkin daha gerçekçi bir empati yapma imkanı bulduklarını söylediler.

iha