Tiyatrolar Berkin İçin Perde Kapattı, Müzik Sustu

1Tiyatrolar Berkin Elvan için perde kapattı. Birçok bağımsız tiyatro Berkin Elvan’ın bu sabah hayatını kaybetmesi üzerine bugünkü oyunlarını iptal ettiklerini açıkladı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin Hürriyet’e yaptığı açıklamada, tüm CHP örgütlerine bugün müzik kullanmamaları konusunda talimat gönderildiğini açıkladı.

Tekin, “Berkin’in ailesinin yasını paylaşmak, acısına ortak olmak için bugün seçim çalışmalarımızda hiç müzik kullanmayacağız” dedi.

Bu kararın ardından Halkların Demokratik Partisi Eşbaşkanı Ertuğrul Kürkçü de “Berkin için bugün müzik yayını yapmıyoruz. Ailesine ve halklarımıza başsağlığı diliyoruz” dedi. Beyoğlu esnafı yaptığı açıklamada bu akşam müzik çalınmayacağını belirtti. Redd grubu da Sakarya konserini ertelediğini duyurdu.

TİYATRO OYUNLARI DA İPTAL EDİLDİ

Acı haberin ardından tüm yurtta öğrenciler eylemler düzenlerken, kültür sanat etkinliklerinin bugün ve yarınki programları bir bir iptal ediliyor.

Kumbaracı 50, Sahne 3, Mekan Artı, Tiyatro Yan Etki, Emek, 6′dan Sonra ve Asmalı Sahne tiyatro oyunlarını iptal ettiklerini açıkladı.

Sadri Alışık Kültür Merkezi de Twitter hesabından “Bugün SAKM akademimizdeki derslerimiz Berkin Elvan kardeşimizin bizi derinden üzen ölümü nedeniyle iptal olmuştur…” açıklaması yaptı.

Şair ve yazar Altay Öktem de Twitter hesabından “Yarın Aziz Kedi Kitabevi’ndeki söyleşimi iptal ettik. Gelmeyi düşünen herkesi Berkin’imizin cenazesine bekliyorum” notuyla kararını paylaştı.

Birgün

Yorum


işlemi tamamlayınız: