Tiyatro Sanatçılarından Filistin’deki Zulme Tepki

1163799Filistin’in İsrail tarafından günlerdir bombalanarak yüzlerce sivilin hayatını kaybetmesi toplumun tüm kesimlerinde tepkiyle karşılanıyor. Çoluk çocuk demeden insanları katleden İsrail’e bir tepki de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’ndan geldi. Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Çevik ve tiyatro sanatçıları, Filistin’de yaşanan zulümle ilgili basın açıklaması yaptı. Mehmet Çevik, “Biz vicdanımız için buradayız. İsrail’in Gazze’de yaptığı soykırımı, insan olmanın yanmışlığıyla, vicdanıyla lanetliyoruz” dedi.

Filistin’in İsrail tarafından günlerdir bombalanarak yüzlerce sivilin hayatını kaybetmesi toplumun tüm kesimlerinde tepkiyle karşılanıyor. Çoluk çocuk demeden insanları katleden İsrail’e bir tepki de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’ndan geldi. Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Çevik ve tiyatro sanatçıları, Filistin’de yaşanan zulümle ilgili basın açıklaması yaptı. Mehmet Çevik, “Biz vicdanımız için buradayız. İsrail’in Gazze’de yaptığı soykırımı, insan olmanın yanmışlığıyla, vicdanıyla lanetliyoruz” dedi.

İslam ülkelerinin İsrail’in barbarca tavrı karşısında sustuklarını ifade eden Mehmet Çevik ,“Birleri IŞİD adı altında İslam adına insan öldürüp, yeni bir algı oluşturmaya çalışıyor. Öbür tarafta medeniyet denilen batı ve Vatikan susuyor. Herkesin ağzında ‘orantısız güç’ ezberi var. Ama Filistin orucunu bombayla açıyor, bayramı bombayla yapıyor. Cenazelere bile bomba atılıyor. Biz geçen yıl barış konseptiyle sezon açmıştık. Şimdi hep barış, inadına barış diyoruz. Aksi taktirde nasıl ‘bugün bayram’ deriz. Eğer İsrail’deki çocuklar katledilseydi, biz yine o çocuklar için şimdi Filistinliler için olduğu gibi burada olurduk. Mazlumun yanında zulmün karşısındayız” şeklinde konuştu.

haberciniz.biz