Kobane Kampanyasına Sanatçılardan Destek

Pinterest LinkedIn Tumblr +

kobane anneleriMimesis Haber / Uluslararası kampanya sitesi change.org’da TBMM ve hükümete yönelik bir kampanya başlatıldı. Türkçe, Kürtçe ve İngilizce yazılan kampanya metninde IŞİD kuşatması altındaki Kobane’ye insani ve askeri yardım iletilebilmesi için Türkiye’nin kendi sınırları içinde bir koridor açması talep ediliyor. Kampanyaya şu ana kadar 40.000’e yakın kişi imza verdi.  İmza verenlerin arasında Mert Fırat, Ezel AKay, Tülin Özen, Fatih Akın, Onur Ünlü, Belçim Bilgin, Hüseyin Karabey, Defne Halman, Seren Yüce, Ayça Damgacı gibi sanatçılar da yer alıyor.

İmza metni aşağıda yer alan kampanyaya şuradan ulaşılabilir.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne ve Hükümeti’ne

Biz aşağıda imzası bulunanlar olarak, günlerdir Rojava’daki ( Suriye’nin Kuzeyi’indeki Kürt Bölgesi) Kobani kentinde, IŞİD çetelerinin halka karşı yapmış olduğu saldırıları kaygı ile izliyoruz.

Bilindiği üzere, Kobani ağır silahlarla donanmış IŞİD’e ait  çete grupları tarafından sarılmış durumdadır. Olası bir katliamın önünün kesilmesi için, kamuoyunun da talep ettiği gibi, Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’inden ve Rojava’daki diğer kantonlardan Kobani’ye gönderilecek insani ve askeri yardımların ulaştırılması için, Türkiye’nin kendi sınırları içinde bir yardım koridoru açması gerektiğine inanıyoruz.

Aksi takdirde yanı başımızda gerçekleşecek olası bir katliamdan hepimiz sorumluyuz.

Paylaş.

Yorumlar kapatıldı.