ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları Başlıyor

ksOn iki oyun ve tek konserle 24 Mart’a kadar sürecek olan 27. Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları 2 Şubat’ta başlıyor. ENKA’nın ilk konukları Dot Tiyatro, Merve Engin Tiyatro Neki, biriken ve Sarı Sandalye olacak.

27. Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları 2 Şubat Pazartesi akşamı Tiyatro Dot’un Dövüş Gecesi oyunuyla başlıyor. Murat Daltaban rejisiyle sahnelenen interaktif oyun, “demokratik sistem simülasyonu” nu anlatıyor.

ENKA’nın 3 Şubat Salı akşamı konuğu ise; bir aktristin, rolü ile paralel olarak hayatıyla hesaplaşmasını konu alan Kesit olacak. Birim Ömer Erol’un yönettiği ve Merve Engin’in oynadığı Tiyatro Neki’nin Kesit’i farklı duyguları aynı anda yaşatan bir yüzleşme hikayesini anlatıyor.

4 Şubat Çarşamba akşamı ise, Çehov ve Suvorin metinlerinden uyarlanarak Biriken Tiyatro’nun sıradışı oyunu Tatyana, 27. Yıl ENKA Kültür Sanat Tiyatro Buluşmaları’nın konuğu olacak. Fırat Çelik, Meral Çetinkaya, Defne Halman gibi önemli isimlerin rol aldığı oyun, para statü şöhret için çevrilen oyunları ortaya seriyor.

ENKA Kültür Sanat Buluşmaları’nda hafta biterken, Sarı Sandalye Tiyatro Topluluğu’nun George Perec’in aynı adlı romanından uyarlayarak sahneye koyduğu “Ücret Artışı Talebinde Bulunmak İçin Servis Şefine Yanaşma Sanatı ve Biçimi” seyirciyle bir araya gelecek. 6 Şubat Cuma akşamı zam istemenin en komik hali gösterilecek.

Tüm tiyatro gösterimleri akşam 20.30’da başlayacak.

Cumhuriyet