Çolpan İlhan Mezarı Başında Anıldı

imageKalp krizi sonucu geçen yıl hayatını kaybeden tiyatro ve sinema sanatçısı Çolpan İlhan, ölümünün 1. yılında ailesi ve sanatçı dostları tarafından mezarının başında anıldı. Oğlu Kerem Alışık, oyuncu Süleyman Turan, Kayhan Yıldızoğlu, Yusuf Sezgin, Levent Ülgen ve Türker İnanoğlu ve çok sayıda dostu İlhan’ın kabrinin başına geldi. 

Oyuncu Kerem Alışık şunları söyledi: “Nurlarda yattığına inanıyoruz. Nasıl anlatmak gerekir bilmiyorum ama kısaca çok yaman bir kadındı. Müthiş asaleti, zarafetinin yanında hiç beklenmeyecek kadar yılmaz bir savaşçıydı, dirençliydi. Hep mücadele etti, çok emek verdi.”

Oyuncu Süleyman Turan da yılların çok çabuk geçtiğini, çok kısa bir süre önce kaybetmiş gibi hissettiğini söyledi. Çolpan İlhan’ın ölümünden önce Sadri Alışık’ı anmak için buraya geldiklerini hatırlatan Turan, “Çok iyi organize eden bir eşti, çok iyi bir sinema figürü, çok iyi bir arkadaştı. Bir sene geçmiş, çok buruk şekilde arkadaşlarla bir araya geldik. Çolpan İlhan çok önemli bir sinemacı ve insandı.” ifadesini kullandı.

Oyuncu Kayhan Yıldızoğlu ise Çolpan İlhan’ın çok kıymetli insan ve çok iyi dost olduğunu söyledi. İki evlat armağan ettiğini anlatan Yıldızoğlu sözlerini şöyle tamamladı: “Nur içinde olsunlar. Ölüm hepimize. Benim de son kullanma tarihim zaten geçti. Bir tarafa gideceğiz. Önemli olan geride böyle güzel bir çizgi, dostluk sevgi bırakabilmek. Rahmet diliyorum.”

Cihan