KONSERVATUVAR SINAVLARINA HAZIRLANANLAR İÇİN OKUL TANITIMLARI

Ordu Üniversitesi Tiyatro Anasanat Dalı Sınavları

Ordu Üniversitesi Tiyatro Anasanat Dalı Sınavları

Ordu Üniversitesi Tiyatro Anasanat Dalı yetenek sınavları 16 Ağustosta yapılacaktır. T.C. ORDU ÜNİVERSİTESİ MÜZİK ve SAHNE SANATLARI FAKÜLTESİ SAHNE SANATLARI BÖLÜMÜ ÖZEL YETENEK SINAV KILAVUZU (2013-2014 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI) SINAV ŞEKLİ Sınav sözlü/uygulamalı olarak yapılır. SINAV AŞAMALARI  Sınav [...]

Hacettepe Üniversitesi’nde Bale Eğitimi

Hacettepe Üniversitesi’nde Bale Eğitimi

Yazıya kısa bir tarihçeyle başlamak gerekirse; bilindiği gibi Türkiye’de bale sanat eğitiminin öyküsü İngiliz Kraliyet Balesi’nin (Royal Ballet) kurucusu Ninette de Valois’nın  İstanbul Yeşilköy’de kurduğu (1948) bale okuluyla başlar. Klasik bale eğitimi veren, Royal Ballet ile aynı ders programını uygulayan okul [...]

BİLGİ’nin Sahne Sanatları ve Yönetim Alanlarına Başvuru

BİLGİ’nin Sahne Sanatları ve Yönetim Alanlarına Başvuru

İstanbul Bilgi Üniversitesi - Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi - Yönetim ve Sahne Sanatları Alanları'na başvurular 13-29 Haziran arasında kabul edilecek. Tanıtım Günü: 20 Haziran - Söyleşi ve Gösteri 17:00 BS2 Dolapdere Kampüsü Özel Yetenek Sınav Tarihleri: 30 Haziran - Yazılı 1 Temmuz - Sözlü 2 Temmuz - [...]

H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Sınavları

H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Sınavları

MİMESİS Haber / Bu haber konservatuvar sınavlarına girmeyi düşünen gençlere yardımcı olmak amacıyla hazırlanmıştır. Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Sahne Sanatları’nın Tarihçesi Genç Türkiye Cumhuriyetiyle birlikte, Türk ulusu dünya uygarlığı yolunda önemli adımlar atmaktaydı. Atatürk'ün [...]

Dokuz Eylül Üniversitesi GSF Sahne Sanatları Bölümü

Dokuz Eylül Üniversitesi GSF Sahne Sanatları Bölümü

MİMESİS Söyleşi/ Bu söyleşi tiyatro bölümlerine girmek isteyen öğrencilerin üniversitelerin tiyatro bölümlerini tanımaları, sorularına yanıt bulabilmeleri amacıyla Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Bölüm Başkanı Prof. Dr. Murat Tuncay ile gerçekleştirilmiştir. Tiyatro [...]

Yakın Doğu Üniversitesi Sahne Sanatları Fakültesi

Yakın Doğu Üniversitesi Sahne Sanatları Fakültesi

MİMESİS Söyleşi/ Bu söyleşi tiyatro bölümlerine girmek isteyen öğrencilerin üniversitelerin tiyatro bölümlerini tanımaları, sorularına yanıt bulabilmeleri amacıyla Yakın Doğu Üniversitesi Sahne Sanatları Fakültesi Oyunculuk Anasanat Dalı Başkanı ve fakülte Genel Koordinatörü Çetin Özen ile [...]