CUMHURİYET DAVASINDA SAVUNMALAR YAPILMAYA BAŞLANDI

Ahmet Şık’ın Savunması

Ahmet Şık’ın Savunması

Ahmet Şık'ın savunmasının tam metni: Sözlerime 3 yıl önce, 2014’te yayımlanan ‘Paralel Yürüdük Biz Bu Yollarda’ isimli kitabımın önsözünden bir alıntıyla başlayacağım. AKP ve Gülen Cemaati arasındaki mafyatik iktidar ortaklığının nasıl dağıldığını anlatan bu inceleme-araştırma kitabımın önsözü [...]

Murat Sabuncu’nun Savunması

Murat Sabuncu’nun Savunması

Murat Sabuncu'nun savunmasının tam metni: Davanın başladığı gün gazetecilerin bayramıdır. Bizler bayram günü yargılanmaya başlanan gazetecileriz. Dün basın bayramıydı biz gazeteciliği, haberleri savunmak durumunda kaldık. Biz bugünü otosansürün yıkılması olarak kutlayacağız. Bu davanın savcısı, bizi tutuklatan [...]

Musa Kart’ın Savunması

Musa Kart’ın Savunması

Musa Kart'ın savunmasının tam metni: "Ben bir karikatüristim. 35 yıldır karikatür çiziyorum. Karikatürist; uzun, dolaylı anlatımlar yerine, çarpıcı ve etkili bir dille doğrudan aktarır duygu ve düşüncelerini... Bugün burada haksız, mesnetsiz, kabul edilmesi mümkün olmayan ve insaf ölçülerini çok aşan suçlamaların [...]

Akın Atalay’ın Savunması

Akın Atalay’ın Savunması

Akın Atalay'ın savunmasının tam metni: En sonda söyleyeceğimi en başında söyleyerek başlıyorum. Cumhuriyet gazetesine yönelik soruşturma tam bir hukuk cinayetidir. Cumhuriyet gazetesinin şahsında bütün gazetelere ve gazetecilere yönelik bir tehdit ve saldırıdır. Soruşturmanın nasıl ve neden başladığı, zamanlaması, [...]

Kadri Gürsel’in Savunması

Kadri Gürsel’in Savunması

Kadri Gürsel’in savunmasının tam metni: İddianamede şahsıma “ Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmamakla Birlikte Örgüte Yardım Etmek ” suçu isnat ediliyor. İddia makamı bu isnadı üç temel suçlama üzerinden yöneltiyor. Birincisi, ByLock kullanıcısı 92 şüpheli şahıs ve haklarında FETÖ/PDY silahlı terör [...]