YASAKLANAN, İPTAL EDİLEN, İÇİ BOŞALTILAN FESTİVALLER

MSGSÜ Sanat Festivali’ne de OHAL Yasağı

MSGSÜ Sanat Festivali’ne de OHAL Yasağı

Mimesis Haber / Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde her yıl düzenlenen sanat festivali bu yıl OHAL gerekçesiyle iptal edildi. 10-12 Mayıs tarihleri arasında yapılması planlanan Sanat Festivali'nin iptal edildiğini üniversitenin Öğrenci Konseyi şu açıklamayla duyurdu: "Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Öğrenci [...]

Maazallah Eğlenecekti Çocuklar!

Maazallah Eğlenecekti Çocuklar!

Memleketin köklü eğitim kurumlarından Kadıköy Anadolu Lisesi’nin düzenleyeceği festival “yine” iptal edildi. “Kalfest” adıyla 1999’dan beri düzenlenen festivalin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından iptal edilmesiyle ilgili haberden bir bölüm aktaralım, “neşemizi bulalım” önce: “Milli eğitim [...]

Festivale Bir Kala

Festivale Bir Kala

Mimesis Haber / Bu yıl; 21 Nisan-30 Mayıs tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan, uzun bir hazırlık sürecinden sonra programı oluşturulup afişi basılan, internet sitesinden İstanbul’daki üniversiteli gençleri ücretsiz etkinliklere davet eden, sanat ve dayanışma ruhunu beslemesi öngörülen Kadıköy Gençlik Festivali, [...]

Assitej Bursa Festivalinden Çekildi!

Assitej Bursa Festivalinden Çekildi!

Mimesis Haber/ Bursa Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali, bilindiği üzere Assitej (Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Birliği) Türkiye Merkezi ve Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından düzenleniyordu. 21 yıldan beri bu iki kurumun işbirliğiyle düzenlenen festivalin ülkemizdeki en [...]

‘Kalfest’in İptal Gerekçesi: Bu Gelenek Yanlış, Bundan Sonra Yaptırmayacağım

‘Kalfest’in İptal Gerekçesi: Bu Gelenek Yanlış, Bundan Sonra Yaptırmayacağım

Bakanlık tarafından ‘proje okul’ statüsüne alınan ve 52 öğretmeni başka okullara tayin edilen Kadıköy Anadolu Lisesi’nde 1999 yılından bu yana yapılan bahar festivali ‘Kalfest’e ilçe milli eğitim müdürlüğünden izin çıkmadı. Türkiye’nin en büyük lise festivallerinden biri olarak kabul edilen ve 1999’dan bu [...]

Gençlik Festivaline “Terör” İptali

Gençlik Festivaline “Terör” İptali

14 üniversiteden öğrenci kulüplerinin bir araya gelerek hazırladıkları, Kadıköy Belediyesi’nden sadece mekân, ses ve ışık sistemleri desteği alınan bağımsız organizasyon Kadıköy Gençlik Festivali’nin bugün başlaması planlanıyordu. Festival kapsamında semtteki parklar, kültür merkezleri ve sokaklar 9 gün boyunca [...]