ÇOCUK / GENÇLİK TİYATROSU OYUN METİNLERİ

Kısa Oyun Metni: Kırmızı Bantlı Kız

Kısa Oyun Metni: Kırmızı Bantlı Kız

Bu oyun Bursa ilinde çalışmalarını sürdüren tiyatro ve drama eğitmeni Nedim Buğral tarafından çocukların sahnelemesi amacıyla yazılmıştır. Çocuklarla çalışan eğitmenlere örnek olması amacıyla yazılan oyun, yazarın isteği üzerine bu alanda yayınlanmıştır. 1.Sahne Masal kahramanları dans etmektedir. Önce ikişer [...]

Kısa Oyun Metni: Kutuplarda Ayrımcılık

Kısa Oyun Metni: Kutuplarda Ayrımcılık

Bu oyun Bursa ilinde çalışmalarını sürdüren tiyatro ve drama eğitmeni  Nedim Buğral tarafından çocukların sahnelemesi amacıyla yazılmıştır. Çocuklarla çalışan eğitmenlere örnek olması amacıyla yazılan oyun, yazarın isteği üzerine bu alanda yayınlanmıştır. 1.Sahne (Penguenler yan yana sıralanmış servis [...]

Çıfıt ve Kayıp Eşya Cumhuriyeti (İlkgençlik Oyunu)

Çıfıt ve Kayıp Eşya Cumhuriyeti (İlkgençlik Oyunu)

Bu güne kadar kaç eldiven teki kaç çorap teki kaybettiniz? peki kaç tane buldunuz?  Nereye gider bu eldiven çorap tekleri atkılar?  Bu sorunun peşine düşen fantastik bir ilk gençlik tiyatrosu Çıfıt ve Kayıp Eşya Cumhuriyeti ... İlkokul 5,6,7,8. sınıflar için yazılmış eğlenceli, fantastik, çocukların yaratıcılığına [...]

KIRMIZI (İlkgençlik Oyunu)

KIRMIZI (İlkgençlik Oyunu)

İlköğretim 5-6-7-8. sınıflar için yazılmış eğlenceli, çocukların yaratıcılığına fırsat tanıyan kalabalık kadrolu bir ilk gençlik oyunudur. Oyun ilk gençlerin aile içinde karşılaştıkları sıkıntılar üzerine kurulmuştur. Episodik yapıda gelişmektedir oyun. Çocukların çocuklara oynanması için yazılmıştır. [...]

Kırmızı Başlıklı Kız ve Orman

Kırmızı Başlıklı Kız ve Orman

İlkokul 2-6. sınıflar için yazılmış eğlenceli, fantastik, çocukların yaratıcılığına fırsat tanıyan kalabalık kadrolu bir oyundur. Oyunun teması, insan çevresi ile birlikte yaşayabilirdir. Çocukların çocuklara oynaması için yazılmıştır. Yetişkinlerin oynamaları halinde farklı düzenlemeler yapmak [...]

Gökyüzündeki Renkler

Gökyüzündeki Renkler

Kukla tiyatrosu olarak yazılmış bu metin okul öncesi çocuklara oynanmak üzere yazılmıştır.  Yetişkin oyuncuların drama unsurlarını teatral oyunda kullanmaları üzerine oyun tasarlanmıştır. Gökkuşağının oluşumunu öyküleyen bu oyun çeşitli düzenlemeler yapılarak çocuklarla sahnelenebilir ya da okul öncesi için [...]

Ormandaki Süpriz/Nedim Buğral

Ormandaki Süpriz/Nedim Buğral

Ormandaki Süpriz adlı oyun, Bursa bölgesinde çalışmalarını sürdüren tiyatro ve drama eğitmeni Nedim Buğral'ın metnini çocuklarla birlikte oluşturduğu özgün bir metindir. Yazarın yaptığı çalışmalarla ilgili ayrıntı bilgi için http://www.nedimbugral.net/ adlı siteyi ziyaret ediniz. Oyun Kişileri 1. Zeytin – [...]

Asya Okulda

Asya Okulda

Asya Okulda, Başak Doğan'ın 2002-2006 yılları arasında üyesi olduğu Eğitim-Sen 2 Nolu Şube Tiyatro Eğitim ve Araştırma biriminde Ömer Faruk Kurhan tarafından uygulanan kolektif oyunlaştırma tekniğinin çocuklarla tiyatro alanına uyarlama çalışmasıdır. 2009-2010 döneminde Sırçasız Tiyatro Rıfat Ilgaz'ın [...]

Baharistan ya da Herşeyin Mümkün Olduğu Diyar

Baharistan ya da Herşeyin Mümkün Olduğu Diyar

Baharistan, Başak Doğan'ın 2002-2006 yılları arasında üyesi olduğu Eğitim-Sen 2 Nolu Şube Tiyatro Eğitim ve Araştırma biriminde Ömer Faruk Kurhan tarafından uygulanan kolektif oyunlaştırma tekniğinin çocuklarla tiyatro alanına uyarlama çalışmasıdır. 2008-2009 döneminde Orhan Veli İlköğretim Okulu tiyatro [...]

Hary Potter’ın Gizli Dünyası

Hary Potter’ın Gizli Dünyası

Ahmet Ekdi'nin çocuklar için yazdığı oyun sihrin olmadığını iyilik ve kötülüğün insanların kendi seçimi olduğu temasına dayanıyor. Altı kişilik ve tek perde olan çocuk oyunu 2013'e kadar telif bedeli ödenmeden yazarın adı afişe konularak oynanabilir. Harry Potter'ın Gizli Dünyası Yazan: Ahmet Ekdi (Perde [...]

 Page 1 of 2  1  2 »