Uludağ Üniversitesi 5. Geleneksel Tiyatro Festivali

Pinterest LinkedIn Tumblr +

5.sini düzenlenen Uludağ Üniversitesi Oyuncuları Tiyatro Festivali’11 (01-08 Mayıs) Görükle Çağdaş Eğitim Kooperatifi Sahnesinde…

Yıl 2011. Hala söylenmesi gereken çok şey olmalı…Birlikte. Yine yeniden emekle,kaldığımız yerden..

Topluluk Hakkında

Üniversitemizin en köklü topluluklarından biri olan ‘’Uludağ Üniversitesi Tiyatro Topluluğu’’ diğer adıyla ‘’Uludağ Üniversitesi Oyuncuları’’ 1982 yılında Fransızca bölümünden Sayın Prof. Dr. Hasan Anamur’un önderliğinde bir grup tiyatro gönüllüsü tarafından kurulmuştur. Topluluğumuz ardında birçok ilki, Bursa’nın ilk Amatör Tiyatrolar Festivali’ni, 50’nin üzerinde oyunu ve 250’nin üzerinde sahne deneyimini gerçekleştirerek 29 yılını geride bıraktı. Her birimi hiçbir profesyonel yardım almaksızın, kendi içerisinde oluşturan topluluğumuz; her sene yeni yönetmenler, oyuncular, eğitim çalıştırıcıları, prodüktörler ve reji asistanları yetiştirmektedir.

Ayrıntılı bilgi için http://www.uludaguniversitesioyunculari.com/

Şenlik Programı

1 Mayıs Pazar

17:00 Uludağ Stüdyo Oyuncuları – ‘Maske’ – Özgür Ökten

21:00 A.Ü. Yaşayan Tiyatro- ‘Midas’ın Kulakları’- Güngör Dilmen

2 Mayıs Pazartesi

14:00 Yenikapı Tiyatrosu- ‘İsyan’ – Peter Weiss

17:00 Pamukkale Üniversitesi Hayal Perdesi Oyuncuları – ‘ Büyük Sünnet Düğünü’ –Cevdet Kudret derlemesinden Hayal Perdesi Oyuncuları düzenlemesi

21:00 Yıldız Teknik Oyuncuları- ‘Tanrı’ – Woody Allen

3 Mayıs Salı

17:00 Abant İzzet Baysal Genç Sanatlar Topluluğu- ‘Tersine Dünya’- Orhan Kemal

21:00 Mavi Balon Amatör –‘Çıkış&Kozalar’- Adalet Ağaoğlu

4 Mayıs Çarşamba

15:00 Akdeniz Oyun Evi – ‘Şahları Da Vururlar’ – Ferhan Şensoy

21:00 Bursa Ekim Tiyatrosu- ‘Meraki’- Ahmet Vefik Paşa

5 Mayıs Perşembe

15:00 Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Tiyatro Topluluğu –‘Asiye Nasıl Kurtulur?’- Vasıf Öngören

21:00 ÖKM Sahnesi –‘Kuşlar’- Aristophanes

6 Mayıs Cuma

14:00 Ege Sanat Atölyesi-‘Ada’- Athol Fugard

17:00 Gaziantep Üniversitesi Tiyatro Klübü – ‘Fizikçiler’- Friedrich Dürrenmatt’

21:00 Ege Üniversitesi Tiyatro Topluluğu-‘Macbeth’-William Shakespeare

7 Mayıs Cumartesi

14:00 Uludağ Üniversitesi Oyuncuları-‘Midas’ın Kördüğümü’- Güngör Dilmen

18:00 Tiyatro Objektif-‘Jeane D’arc ‘ın Öteki Ölümü’- Stefan Tsanev

21:00 Özdüşüm Oyuncu Atölyesi -‘Mutlu Son’- Bertolt Brecht

Paylaş.

Yorumlar kapatıldı.