4.Türkiye Tiyatrolar Buluşması Programı

1 AGUSTOS PAZAR

SAAT:8.30-10.00 Kahvaltı
10.30-12.30 Atölyeler
1-Dramatik yazarlık atölyesi “Haluk Işık”
2-Drama atölyesi “Mehmet Nurkut İlhan”
3-Oyunculuğa Temel Yaklaşımlar atölyesi “Zafer Gecegörür”
4-Pandomim (Workshop) “Wolfgang Nemo ”
5-Işık-ses Atölyesi “Yüksel Aymaz”
13.00-14.00 Öğle yemeği
14.00-17.00 Serbest “Turnuvalar(voleybol,tavla,yüzme vb.)”
17.00-19.00 Söyleşiler
17.00-18.30-Yazarlık ve yorumlama sorunları “Haluk Işık ve Selma Ceylan”
18.30-19.00-Tiyatro buluşmaları “Nazlı Masatçı,Zafer Gecegörür,Koray Eti”
20.00-İzmir Yenikapı Tiyatrosu “Sarı Sıcak”
21.30-Antalya Bölge Tiyatrosu “Ateş ve İhanet”
00.00-Müzik dinletisi

2 AĞUSTOS PAZARTESİ

SAAT  8.30-10.00 Kahvaltı
10.30-12.30 Atölyeler
1-Dramatik yazarlık atölyesi “Haluk Işık”
2-Drama atölyesi “Mehmet Nurkut İlhan”
3-Oyunculuğa Temel Yaklaşımlar atölyesi “Zafer Gecegörür”
4-Pandomim (Workshop) “Wolfgang Nemo ”
5-Işık-ses Atölyesi “Yüksel Aymaz”
13.00-14.00 Öğle yemeği
14.00-17.00 Serbest “Turnuvalar(voleybol,tavla,yüzme vb.)”
17.00-19.00 Söyleşiler
17.00-18.30-Tiyatro yayıncılığı “Murat Demirbaş,Şahin Adıgüzel, Erturul Timur ”
18.30-19.00-Savaş altında tiyatro “Anas Abdul Al-Samad-IRAK”
20.00-Mustafakemalpaşa Bölge Tiyatrosu “Ayrılık”
21.30-Samsun Sanat Tiyatrosu”Biz Adam Olmayız”

3 AĞUSTOS SALI

8.30-10.00 Kahvaltı
10.30-12.30 Atölyeler
1-Dramatik yazarlık atölyesi “Haluk Işık”
2-Drama atölyesi “Mehmet Nurkut İlhan”
3-Oyunculuğa Temel Yaklaşımlar atölyesi “Zafer Gecegörür”
4.Rejisörlük atölyesi “Erhan Gökgücü”(6 saat)
5-Pandomim (Workshop) “Wolfgang Nemo ”
6-Işık-ses Atölyesi “Yüksel Aymaz”
13.00-14.00 Öğle yemeği
14.00-17.00 Serbest “Turnuvalar(voleybol,tavla,yüzme vb.)”
17.00-19.00 Söyleşiler
17.00-18.30-Nasıl bir tiyatro eğitimi “Erhan Gökgücü,Zafer Gecegörür,Orçun
Masatçı,M.Nukut İlhan,Seçkin Kaymaz,Orhan Aydın”
18.30-19.00-Göç ve göçmen tiyatrosu ve sorunları “Selma
Ceylan(Frankfurt Yazarlar Derneği Başkanı) ve Gülay Tolu  ”
20.00 sokak oyunu “Ankara Şehir Tiyatrosu”
21.30-Irak  Mustheel-alic Theater
23.00 Tuğrul Keskin Şiir Dinletisi

4 AĞUSTOS ÇARŞAMBA

8.30-10.00 Kahvaltı
10.30-12.30 Atölyeler
1-Sokak Tiyatrosu Atölyesi “Orçun Masatçı”
2-Vücut Oyunculuğu Atölyesi “Anas Abdul Al-Samad”
3-Oyunculuğa Temel Yaklaşımlar atölyesi “Zafer Gecegörür”
4-Rejisörlük atölyesi “Erhan Gökgücü”(6 saat)
5-Vasıf Öngören Okumaları ve oyunculuk atölyesi “Aslı Öngören ve Aslı İçözü”
13.00-14.00 Öğle yemeği
14.00-17.00 Serbest “Turnuvalar(voleybol,tavla,yüzme vb.)”
17.00-19.00 Söyleşiler
17.00-Devletin Tiyatrosu olur mu? “Erhan Gökgücü,Turgay Tanülkü,Orhan
Aydın,Haluk Işık, Orçun Masatçı,Zafer Gecegörür”
19.00-Kadının Sanattaki Yeri “Aslı Öngören,Özlem Öztürk,Selma
Ceylan,Aslı İçözü”
20.00-Esmeray “Cadının Bohçası”
21.30- İzmir Yenikapı Tiyatrosu “İsyan”

5 AĞUSTOS PERŞEMBE

8.30-10.00 Kahvaltı
10.30-12.30 Atölyeler
1-Sokak Tiyatrosu Atölyesi “Orçun Masatçı”
2-Vücut oyunculuğu “Anas Abdul Al-Samad”
3-Rejisörlük atölyesi “Erhan Gökgücü”(6 saat)
4-Vasıf Öngören Okumaları ve oyunculuk atölyesi “Aslı Öngören ve Aslı İçözü”
13.00-14.00 Öğle yemeği
14.00-17.00 Serbest “Turnuvalar(voleybol,tavla,yüzme vb.)”
17.00-19.00 Söyleşiler
17.00-Eşcinseller ve sanat “Esmeray”,
19.00-Üniversite Tiyatro topluluklarının sorunları ve çözümler
(Panel)”Fatih üniversitesi tiyatro topluluğu ve Galatasaray
Üniversitesi Tiyatro topluluğu”
21.30-Sadri Alışık Tiyatrosu “Aşk Üçlemi”

6 AĞUSTOS CUMA

8.30-10.00 Kahvaltı
10.30-12.30 Atölyeler
1-Sokak Tiyatrosu Atölyesi “Orçun Masatçı”
2-ışık ses-atölyesi
3-Vücut oyunculuğu “Anas Abdul Al-Samad”
4-Oyunculuk atölyesi “Volkan Severcan”
5-Vasıf Öngören Okumaları ve oyunculuk atölyesi “Aslı Öngören ve Aslı İçözü”
13.00-14.00 Öğle yemeği
14.00-17.00 Serbest “Turnuvalar(voleybol,tavla,yüzme vb.)”
17.00-19.00 Söyleşiler
17.00-Tiyatroda Örgütlülük “Orçun Masatçı,Zafer Gecegörür,Turgay
Tanülkü,Orhan Aydın,Memet Esatoğlu,Seçkin Kaymaz,Nedim Saban”
19.00-Televizyonun Tiyatroya Etkisi “Nedim Saban,Orhan Aydın,Turgay
Tanülkü,Volkan Severcan”
20.00 Tiyatro Sakinleri “Hayat Gülünce Güzel”
21.30- Galatasaray Üniversitesi Tiyatro Topluluğu “Gerçek
Müfettiş Hound”

7 AĞUSTOS CUMARTESİ

8.30-10.00 Kahvaltı
13.00-Atölyelerin sunumu
13.00-14.00 Öğle yemeği
14.30-Söyleşi:Batı Tiyatrosu “Nedim Saban”
17.00 Buluşma Sonuç Bildirgesi
19.00-Söyleşi:Perde Arkası Anılar
20.00-Tiyatro Simurg “Sivas Yandı Kaç Yıl Oldu?”
21.30-Tiyatro Kare “Buda Benim Ailem