HAKKINDA

Mimesis Sahne Sanatları Portali 2010 yılının Nisan ayında test yayınını tamamlayıp okuyucusuyla buluşmuştur. Otuz yılı aşkın bir süredir yayınına devam eden ve tiyatro çevrelerinde saygın bir yer edinen Mimesis Tiyatro Çeviri Araştırma Dergisi’nin düzeyli çizgisini, güncelliğe müdahale eden bir yayıncılık yaparken de korumak niyetindedir. İnternet yayıncılığının avantajlarının ve sorunlarının farkında olarak yeni, nitelikli, özgürlükçü ve evrensel basın-yayın ilkelerine özen gösteren bir yayın çizgisini ortaya koymayı hedeflemektedir. Mimesis Tiyatro Çeviri Araştırma Dergisi’nin arşivine ulaşma imkanı sağlamakla birlikte, bir arşiv sitesi niteliğinde değildir. Kesişimler olsa da kendine ait bir yayın kadrosuna sahiptir. Kısacası Mimesis adının getirdiği ciddiyet ve özenle, portal olmanın getirdiği dinamizm ve güncelliği harmanlamayı amaçlamaktadır.

Adından da anlaşılacağı üzere, Mimesis Sahne Sanatları Portali yalnızca tiyatro alanındaki gelişmeleri değil dans, dans tiyatrosu, performans sanatı gibi diğer sahne sanatları alanındaki gelişmeleri de yakından takip eder, bu alandaki etkinlik ve yorumları da sizlere ulaştırmayı hedefler.

Sahne sanatları alanındaki sorunlara yönelik kampanyaları ve tartışmaları gündemde tutar. Sahne sanatları bağlamında ifade özgürlüğü, örgütlenme, demokratikleşme kavramlarına vurgu yapan bir yayıncılık çizgisini benimser.

Sahne sanatları bağlamında araştırma ve kuram alanlarına özel önem verdiği için bu çerçevede üretilen ve yayınlanma olanağı bulamamış çeviri, araştırma ve yorumları okuyucuya ulaştırmayı hedefler.

Mimesis Sahne Sanatları Portali bir yayın kadrosuna ve daha geniş bir yazı kuruluna sahip olmakla birlikte her türlü katkıyı değerlendirmeye açıktır. Sahne sanatları alanında yazılmış yorum ve eleştiri yazılarınızı, düzenlediğiniz ya da izlediğiniz etkinliklerin haberlerini, yaptığınız söyleşileri, biriktirdiğiniz görsel malzemeyi Mimesis aracılığıyla geniş bir okuyucu kitlesine ulaştırabilirsiniz.

Mimesis Portal Köşe Yazılarına Dair İlkeler için tıklayınız.