Dumanaltı Aşklar Seyirciyle Buluştu

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Selahattin Duman’ın köşe yazılarından derlenen ‘Dumanaltı Aşklar’ adlı yeni tiyatro oyununun prömiyeri, 18 Ocak Salı akşamı Kenter Tiyatrosu’nda gerçekleşti. Oyunun yönetmenliğini de üstlenen usta oyuncu Hüseyin Avni Danyal’ın tek kişilik yeni tiyatro oyunu ‘Dumanaltı Aşklar’, izleyenleri kahkahaya boğdu.

Tiyatro Seyirlik ve AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu ortaklığında sahnelenen ‘Dumanaltı Aşklar’; evlenme yolunda üç kez son anda direkten dönen bir adamın dördüncü kez evlenmeye niyetlendiği gece, diğer müstakbel adayları hatırlamasıyla başlayan kahkaha dolu bir oyun. Dumanı tüten aşklar, dumansız kalan aşklar ve dumanaltı olan aşklar arasında komik bir hikaye anlatan ‘Dumanaltı Aşklar’; ‘Türk kadını’ portresini her yönüyle ve mizahi bir dille ortaya koyuyor.

TEK KİŞİLİK DEV KADRO
Gökhan Erarslan ve Ferhat Ergün tarafından oyunlaştırılan, Tiyatro Seyirlik tarafından sahneye konan ‘Dumanaltı Aşklar’ oyununun yapımcılığını AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu üstleniyor. Üstün oyunculuk performansına, yönetmenlik becerisini de ekleyen Hüseyin Avni Danyal’a sahnede, tek kişilik oyunun özgün müziklerini besteleyen Deniz Aras Sipahi, piyanosuyla eşlik ediyor. Sahne tasarımı Kemal Aratan’a, ışık tasarımı Hakan Özipek’e ait olan oyunun koreografisini Bora Acar Zöngür üstlendi.

Hüseyin Avni Danyal’ın, prömiyeri yoğun ilgi gören ve büyük beğeni toplayan tek kişilik muhteşem performansı ‘Dumanaltı Aşklar’ın tüm oyunlarına ait biletler, Biletix’ten ve oyunun sahneleneceği salonların gişelerinden temin edilebilir.

Habertürk

Paylaş.

Yorumlar kapatıldı.