Boş Sahne’den Ursula K. Le Guin’in ‘Labirentler’i

“Ursula K. Le Guin’in aynı adlı öyküsünden oyunlaştırılan “Labirentler” bir yaratık tarafından önce hapishaneye kapatılan daha sonra çeşitli labirentlerde bazı deneylere maruz kalan bir yaratığı ve geçirdiği süreçleri, yaratığın dilinden anlatıyor. Eylemin labirentlerde geçiyor oluşu, yaratığın fiziksel anlamda deneylere maruz kalması öykünün oyunlaştırılmasına; yaratık tarafından anlatılması ve yaratığın kendini tiyatrodaki oyuncu-seyirci ilişkisine benzer bir şekilde diğer yaratığa beğendirme isteği bu anlatının bir oyuncu tarafından temsiline olanak sağlıyor.”

25 EKİM SALI 20.30 – İTÜ Maçka Kampüsü İşletme Fakültesi Tiyatro Salonu

2 KASIM ÇARŞAMBA 20.30 Maya Sahnesi

16 KASIM ÇARŞAMBA 20.30 Kumbaracı50

23 KASIM ÇARŞAMBA 20.30 Maya Sahnesi

Biletler:

-İTÜ Maçka Kampüsü’nde tam 20 TL, indirimli 10TL. İTÜ Maçka Kampüsü’nde oynanacak oyun için rezervasyon: 0554 325 86 16  ya da iletisim@bossahne.com . Biletler oyundan önce temin edilebilir.

-MAYA ve Kumbaracı50’de tam 25 TL, indirimli 15 TL.

-Maya Sahnesi için http://www.mayasahnesi.com/bilet

-Kumbaracı50 için

http://www.kumbaraci50.com/index.php?option=com_contact&view=contact&id=1&Itemid=399&lang=tr

Oyunumuz tek perde, 45 dakikadır.

BOŞ SAHNE

”Henüz kurulduk. Sahne sanatlarında performans kuramına ilişkin kafa karışıklığı yaşanan bir dönemdeyiz. Biz dramaturgiyi temel alan, yoğun ve ayrıntılı çalışmalar sonucunda ortaya çıkacak gösteriler paylaşmayı amaçlıyoruz. Çekişmelerden uzak, kendi halimizde ve zamanımızın büyük kısmını çalışmaya ayırarak tiyatroya devam etme niyetimiz var. Şimdilik bu yolda bir kaç kişiyiz. Üniversitedeyken üyesi olduğumuz ODTÜ Oyuncuları’nda her türlü zorluğa karşın örgütlü olarak tiyatro yapmanın güzelliklerini deneyimledik. Zaman içerisinde sayımızın artacağını umuyoruz.”

Boş Sahne ve oyunumuz hakkında daha ayrıntılı bilgi almak ve öyküyü okumak için

www.bossahne.com