Tiyatro Ak’la Kara’da Aralıkta Ne Var Ne Yok?

tiyatro-ak-la-kara-da-arlikta-ne-var-ne-yok--3826633Kurulduğu tarihten beri polisiye, komedi, korku, ilüzyon tiyatrosu ve çocuk tiyatrosu gibi farklı türlerde oyunlarla yaklaşık 30.000 seyirciyle bir araya gelen Tiyatro Ak’la Kara, 2013-2014 sezonunda seyircininde büyük ilgi gösterdiği vodvil ve polisiye kuşağından en güzel oyunları sahneye taşıdı.

 

Tiyatro Ak’la Kara, Agatha Christie’yle başlayıp, Sherlock Holmes’ün Türkiye’de ilk kez sahnelendiği polisiye kuşağa yeni sezonda bir Türk yazarla devam ediyor. Polisiye romanlarıyla okuyucunun yakından takip ettiği Ahmet Ümit’in oyunlaştırdığı “Aşk Köpekliktir”’de aşk ve ölüm seyircinin tanıklığıyla sorgulanıyor.

 

Yakalamaya çalıştığı seri katile aşık olan Stefan, Berlin’den İstanbul’a kadar onu takip edince, katile ikizi kadar benzeyen Ayşe’yle tanışıyor. İmkansız bir aşkın girdabında kaybolan bu ikilinin sakladığı sırlar nedir ? Ölüm mü? Aşk mı? Ahmet Ümit’in yazdığı Savaş Özdural’ın yönettiği oyunda Fatih Gülnar, Füsun Kostak, Özgür Özdural, Pelin Turancı, Arda Meriçliler rol alıyor.

Keyifli,karmaşık,eğlenceli halleriyle seyircinin en sevdiği türlerden biri olan Vodvil kuşağı Ray Cooney’le başladı, Carlo Goldoni’nin uyarlamasıyla devam etti. Komedi kuşağı bu sezon Murat Sarı’nın yönettiği Kerem Kobanbay’ın yazdığı, “Arsız Davet” oyunuyla sürüyor.

“Arsız Davet” seyircisine 27 kere kahkaha atmayı garanti ediyor, oyunun karakterleri üstüste gelen aksilikler içinde kıvranırken, siz gülmekten yerinizde duramayacaksınız. Bu keyifli yolculukta seyirciye Buket Dereoğlu, Elif Erdal, Kerem Kobanbay, Levent Ünsal, Mustafa Dinç, Yeliz Şar ve Nur Subaşı kahkaha tufanında seyirciye eşlik ediyor.

 

Ve bir klasik; Cyrano De Bergerac…

 

Tiyatro Ak’la Kara repertuarında bu unutulmaz klasiği de izleyiciyle buluşturuyor. Edmond Rostand’ın yazdığı bu romantik kahramanlık hikayesini Atilla Şendil’in yönetiyor.

 

Cyrano tüylü şapkasına ve harikulade tafrasına rağmen size yakındır ve sizin içinizdedir. Devrin hay ve huyu karşısında başınızı dimdik tutmak mı istiyorsunuz? Eğilmekten kambur, sürünmekten kötürüm olmak hoşunuza gitmiyor mu? Hak bildiğiniz şeye aşık, batıl dediğiniz şeye düşman mısınız? O halde Cyrano’yu seveceksiniz, çünkü onda kendinizi bulacaksınız. Bu romantik kahramanlık hikayesine eşlik ederken gözyaşlarınızı tutamayacaksınız.

 

Oyunda Savaş Özdural, Işık Yönt, Ayhan Aktaş, Cem Kurtoğlu, Levent Ünsal, Mustafa Dinç, Pelin Turancı, Taylan Atlıhan, Şendal Yıldız, Tanju Yıldırım, Müjde Başkale, Arda Meriçliler, Adem Türker, Can Esendal seyirciyle buluşuyor.

 

Woody Allen’dan Antik Yunan’da geçen bir absürd komedi klasiği “Tanrı”…

 

Geçen sezon seyircinin keyifle izlediği oyun bu sezonda devam ediyor.

 

Yazan: Woody Allen

Yönetmen: Kerem Kobanbay

Yönetmen Yardımcıları: Müjde Başkale-Şendal Yıldız

Oyuncular: Özgür Özdural,Fatih Özacun,Seda Özelsoy,Serkan Şen,Hakan Çeliker,Selin Zafertepe Çeliker,Eren Genç,Serhat Behramoğlu,Şendal Yıldız ve Nur Subaşı.

 

Açıldığı günden bu yana birçok türde oyunla seyircisiyle buluşan Tiyatro Ak’la Kara yeni sezonda da keyifli, sanat dolu bir sezon vaadediyor…

 

Adres:Bahariye cd. Akyıldız pasajı no:92 Kadıköy

Telefon: 0216 541 43 59

 

Web adresi: www.tiyatroaklakara.com

Facebook-Twitter: Tiyatro Ak’la Kara

 

TİYATRO AKLA KARA ARALIK 2013 OYUN TAKVİMİ

 

1 Aralık Pazar 17:00… Arsız Davet

3 Aralık Salı 20:30… Arsız Davet

4 Aralık Çarşamba 20:30… Arsız Davet

5 Aralık Perşembe 20:30… Cyrano De Bergerac

6 Aralık Cuma 20:30… Tanrı

7 Aralık Cumartesi 20:30…Aşk Köpekliktir

8 Aralık Pazar 17:00… Aşk Köpekliktir

10 Aralık Salı 20:30… Arsız Davet

11 Aralık Çarşamba 20:30… Arsız Davet

12 Aralık Perşembe 20:30… Cyrano De Bergerac

13 Aralık Cuma 20:30… Tanrı

14 Aralık Cumartesi 20:30… Aşk Köpekliktir

15 Aralık Pazar 20:30 ARSIZ DAVET…GALA

18 Aralık Çarşamba 20:30… Arsız Davet

19 Aralık Perşembe 20:30… Cyrano De Bergerac

20 Aralık Cuma 20:30…Tanrı

21 Aralık Cumartesi 20:30…Aşk Köpekliktir

22 Aralık Pazar 17:00… Aşk Köpekliktir

24 Aralık Salı 20:30… Arsız Davet

25 Aralık Çarşamba 20:30… Arsız Davet

26 Aralık Perşembe 20:30… Cyrano De Bergerac

27 Aralık Cuma 20:30. …. Tanrı

28 Aralık Cumartesi 20:30… Aşk Köpekliktir