GAÜ-Drama Oyunculuk Bölümü Özel Yetenek Sınavı 15 Eylül’de

gau_drama_oyunculuk_bolumu_ozel_yetenek_sinav_15_eylulde_h35465Konuyla ilgili GAÜ’den yapılan açıklamada, Sahne Sanatları akademik birimlerinin YÖK ve YÖDAK denkliğinin olduğu ifade edilerek, 2014-2015 akademik yılı güz dönemi için kayıtların başladığı belirtildi. Yükseköğretim’de 30. yılını kutlamaya hazırlanan GAÜ’nün sanat alanında büyük adımlar attığı vurgulanarak, dünyaca ünlü sanatçıların bölüm bünyesine kazandırıldığı ve bu çalışmaların GAÜ’nün uluslararası kampusları ile işbirliği içerisinde gerçekleştirileceği bildirildi.

Yetenek sınavlarının GAÜ Kıbrıs Yerleşkesi Girne Kampus Sahne Sanatları Yüksekokulu Stüdyolarında yapılacağı ve Drama-Oyunculuk bölümü yetenek sınavlarının 2 aşamadan oluşacağı belirtilirken özel yetenek sınavının 15 Eylül saat 13:00’te düzenleneceği ifade edildi.

GAÜ Dans-Drama bölümünün bünyesinde dünyaca ünlü eğitmenleri ve ünlü oyuncuları barındıracağı belirtilen açıklamada bölümün sanat alanında Kıbrıs’ın öncüsü ve söz sahibi olacağı vurgulandı.

Öğrenci adayları Girne Amerikan Üniversitesi Sahne Sanatları drama-oyunculuk bölümü özel yetenek sınavı başvuru koşulları, sınav içeriği, akademik program müfredatları ve akademik kadrosu ile ilgili detaylı bilgiye www.gau.edu.tr web adresinden ve 650 20 00 dahili 1454 numarasından ulaşabilecek.

Haberalkıbrıslı